Tegnap a Financial Times meglepő fotót közölt: egy drágának tűnő öltönyt viselő férfi bitcoinos táskával a kezében sétált ki a Deutshe Bank londoni épületéből.
Miközben a történet a világ egyik legnagyobb bankjának és erős intézményének az esetleges összeomlására fókuszál, sokan kizárólag a bitcoinos feliratot nézik.
Olyan kérdéseket tesznek fel, hogy „ki ez a fickó?”, és „miért visz egy, a jegybankok legfőbb ellenfeleként definiált bitcoin feliratú táskát ki a bankból?”.
This picture will be shown time and time again for years to come. pic.twitter.com/vD5dvTLrt1
— Travis Kling (@Travis_Kling) July 8, 2019
Néhány válasz ezekre a kérdésekre.
Először is, a férfi – a banki dress code ellenére – nem egy elbocsátott Deutsche Bank-alkalmazott. Valójában egy szabó, aki az épületben találkozott egy ügyfelével.
A neve Alex Riley, és a Fielding&Nicholson nevű londoni öltönyházban dolgozik. Riley egyik barátja szerint a férfi két éve Bitcoin-rajongó, ezért hord ilyen táskát.
Riley elmondta, hogy – bár az adott típusú táska sajnos már nem kapható – minden alkalommal ezt viszi magával, mikor egy nagy bankba kell találkozóra mennie.
To confirm I take this bag with me to all the BB's, is it satire? Here are some snaps. #bitcoins #bitcoin #bitcoinbagguy #banking #blockchain #tailorsnotbankers #lol #finance #crypto #cryptocurrency @bespokentailor pic.twitter.com/NAf6qQWr2U
— Bitcoin Bag Guy (@AlexRiley85) July 9, 2019
Elég egy pillantást vetni a fotókollázsra, amely megmutatja, hogy mindig igyekszik a mainstream pénzügyi szervezetek arcába tolni a bitcoint.
Miközben ez az állítás elveszi a fénykép erejét, ne gondoljuk, hogy ezzel a történet véget ért. Azok, akik esetleg nem követték a híreket, meglepődhetnek, de a német alapítású, nemzetközi befektetési bank és pénzügyi szolgáltatócég, a Deutsche Bank már évek óta nehézségekkel küzd.
A részvényeik 77%-ot veszítettek az értékükből az elmúlt 5 évben, míg ugyanebben az időszakban az S&P500 index 50%-ot erősödött, az egyik legnagyobb bikafutamot végrehajtva a részvénytőzsdék történelmében.
Az intézmény helyzete mostanában még rosszabbra fordult. A Financial Times információi szerint a részvénykereskedelmi üzletágukból világszerte mintegy 18 000 alkalmazottat küldenek el.
Szóval ilyen értelemben a „bitcointáskás fickó”, megjelenve a világ legnagyobb pénzügyi médiumainak főoldalain, erős állásfoglalásnak tűnik, hogy a bitcoin jó alternatívája a fiat pénzeknek. A legtöbb kriptotámogató szemében ez 100%-ban igaz is.
Recesszió az EU-ban?
A Deutsche Bankot lehúzó mélység sok befektetőt megriaszt, hogy esetleg recesszió közelít az EU-ban és potenciálisan a világgazdaságban is.
Ahogy Raoul Pal, a Real Vision nevű kriptobarát startup alapítója egy tweetben kifejtette, az Európai Unió gazdasága szívfájdító helyzetben van.
Az európai bankok őrült ütemben csökkenő profitokat tapasztalnak, amely a tömeges elbocsátásokban nyilvánul meg. Néhány nemzeti valuta esetén bevezették a negatív kamatot, és az infláció is rácáfol az elvárásokra.
Pal szerint most igazán van értelme annak, hogy a kockázatok csökkentése érdekében bitcoint vásároljunk.
Olvastad már? A Librára válaszul saját kriptopénzzel rukkolna elő a kínai jegybank
Azt is érdemes figyelembe venni, hogy a központi bankok elkezdték növelni az inflációt annak érdekében, hogy enyhítsék a piaci esés kockázatát.
Forrás: ethereumworldnews.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂