A helyi bíróságok döntése értelmében a Bithumb valamivel több mint 200.000 dollár kártérítést köteles fizetni annak a 132 befektetőnek, akik a kriptovaluta-tőzsde ellen indítottak eljárást.
A dél-koreai Bithumb kriptopénztőzsde sagája folytatódik, ezúttal a helyi bíróságok döntése alapján.
A dél-koreai legfelsőbb bíróság január 13-án véglegesítette döntését, amely szerint a tőzsdének kártérítést kell fizetnie a befektetőknek a 2017. november 12-én történt 1,5 órás szolgáltatáskiesés miatt.
Egy helyi hírforrás szerint a kártérítés 202.400 dollárnak – dél-koreai vonban kifejezve 251,4 milliónak – felel meg.
A kerületi bíróság eredetileg a befektetők ellen döntött, bár ezt később hatályon kívül helyezték.
A Legfelsőbb Bíróság véglegesített ítélete a kártérítés kifizetését rendelte el a 132 érintett befektető számára, amely mindössze 6 dollártól 6.400 dollár körüli összegig terjed.
A bíróság végleges döntése kimondta, hogy:
„A technológiai hibák terheit vagy költségeit a szolgáltatás üzemeltetőjének kell viselnie, nem pedig [a] szolgáltatás felhasználóinak, akik jutalékot fizetnek a szolgáltatásért.”
A Bithumb az ország legnagyobb kriptopénzváltója. Az ideiglenes leállás azután következett be, hogy az óránkénti átlagos megbízások száma hirtelen megduplázódott, és a tranzakciós áramlások elapadtak.
A kártérítést kérő befektetők azt állították, hogy például a Bitcoin Cash és az Ethereum Classic jelentős eséseket szenvedett el az üzemszünet alatt.
Ezt a döntést megelőzően a Bithumbot szigorúan figyelték a helyi hatóságok.
A tőzsde korábbi elnökével kapcsolatos vizsgálatok, és az egyik legnagyobb részvényes hirtelen halála után a sikkasztási állítások után a Bithumbot most a szabályozóhatóságok vizsgálják.
A vizsgálat egy „különleges adóügyi vizsgálat”, amelyet az ország Nemzeti Adóügyi Szolgálata (NTS) folytat. A hatóságok az adócsalás lehetőségeit vizsgálják, és január 10-én razziát tartottak a Bithumb székhelyén.
A dél-koreai szabályozók úgy tűnik, hogy keményen fellépnek a helyi kriptoszcéna ellen.
Még 2022 novemberében az ország vizsgálatokat indított a kriptopénztőzsdékkel szemben, amiért azok natív tokeneket listáztak.
Az FTX-botrányt követően a dél-koreai Puszan városa bejelentette, hogy a globális kriptotőzsdéket kihagyja a harmadik fél digitális tőzsdéinek felvételére vonatkozó terveiből.
Olvastad már? Bikák dominálnak a Tron (TRX) piacán
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!