A legfrissebb adatok szerint aggodalomra ad okot, hogy a népszerű DeFi tokenek, mint az Uniswap (UNI), Curve (CRV) és SushiSwap (SUSHI) nem mutatnak jelentős árnövekedést.
Vajon a tokenek képesek lesznek-e a növelni az esélyeket?
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A Glassnode jelentéséből kiderült, hogy ezeknek a tokeneknek az összesített piaci tőkeértéke, amelyek népszerűsége 2021 májusa körül érte el a csúcspontját, a 2020 közepén bekövetkezett „DeFi nyarán” bekövetkezett esemény óta folyamatosan csökkent.
Ekkor bocsátották ki a legtöbb ilyen tokent.
A DeFi Blue-Chip piaci tőkeértéke a cikk írásakor mindössze 12%-a volt az eddigi csúcsnak, jelentős csökkenést tapasztalva.
Az ETH árfolyamát a DeFi Blue-Chip indexszel összehasonlítva a Glassnode kiemelte, hogy a 2021. januári „DeFi nyarán” követő kezdeti bikás fellendülést követően a DeFi tokenek 2021 májusában erőteljes csökkenésnek voltak tanúi. Ezt folyamatos csökkenő tendencia követte.
Még a 2021-es bikaciklus második felében is a DeFi tokenek korlátozottan reagáltak a piaci fellendülésre.
Ez potenciálisan annak tudható be, hogy a piac akkoriban az NFT-ket részesítette előnyben.
A DeFi index 42%-kal maradt a korábbi májusi történelmi csúcs alatt, annak ellenére, hogy az ETH ára 2021 novemberében új csúcsokat ért el.
A DeFi protokollok iránti csökkenő érdeklődés a decentralizált tőzsdék (DEX-ek) csökkenő volumenében is megmutatkozott a Dune Analytics jelentése szerint.
A DEX volumene jelentősen csökkent az elmúlt hónapban, ami az aktivitás csökkenő szintjét jelzi.
Az alacsony aktivitás azt eredményezi, hogy…
A csökkenő tokenárak egyik hihető oka lehet az új címek számának csökkenése ezeken a hálózatokon.
A Glassnode adatai azt mutatták, hogy az új címek havi átlaga következetesen az éves átlag alatt maradt.
Ez az FTX összeomlásának idején tapasztalt figyelemre méltó kiugrást leszámítva következett be.
Ez a kiugrás elsősorban a DeFi tokenekből való kivonuláshoz kapcsolódott, ami a piac megnövekedett kockázati érzékelését tükrözi.
Ezenfelül március óta az új címek számának gyors csökkenése figyelhető meg.
A cikkírás idején naponta szűk 600 új pénztárca tartotta a DeFi tokeneket, amelyeket a cikkírás idején hoztak létre.
A piaci kapitalizáció tekintetében a CoinGecko adatai szerint az UNI, a CRV és az SNX uralta a szektort.
A cikkírás idején az UNI 3,4 milliárd dolláros piaci kapitalizációval rendelkezett, ezt követte az SNX 674 millió dollárral, majd a CRV 617 millió dollárral.
Csak az idő fogja megmutatni, hogy ezek a tokenek a jövőben is megőrzik-e dominanciájukat.
Olvastad már? Az ADA decentralizációs statisztikái a Bitcoinnal összehasonlítva
Kiemelt kép: ThaiBitcoin
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.