A decentralizáció az adórendszer konkurensévé válhat – állítja a hacker

-

Pavol Luptak szerint a „kriptopénzek vagy kriptopiacok alááshatják a kormányok törvényeit és szabályait, amelyek elavulttá váltak a digitális 21. században.”

A kriptopénzek idejétmúlttá tehetnek néhány szabályozást – állítja Pavol Luptak kriptoanarchista és fehér sapkás hacker.

Mint mondja: „Elmondhatom, hogy az űrkorszak technológiája segíthet nekünk megszabadulni a bronzkorszak uralkodói rendszerétől. Azon tény ellenére, hogy az uralkodóknak ez nem fog tetszeni.”
„Habár életünk jelentős részét egy korlátlan, határok nélküli, virtuális online világban töltjük, továbbra is helyi, fizikai világban érvényes törvényeknek kell megfelelnünk. Nem hiszem, hogy ennek hosszú távú perspektívából is értelme lesz” – mondta.

A kriptopénzek véget vethetnek az adózásnak

Luptak szintén kifejtette, hogy manapság bárki bármely joghatóságban létrehozhat anonim offshore céget, és anonim kriptoeszközt használhat bankszámlák helyett, így a hagyományos banki szabályozások többé nem feltétlenül alkalmazhatók.
Emiatt úgy véli, hogy „a kriptopénzek egy új menedéket nyújtanak majd”, „nekünk pedig masszív adóoptimalizálásokra kell számítanunk” az új fiskális verseny eredményeként. Sőt, valójában úgy véli, maga a teljes adóztatás is veszélyben van.

„Amikor sok ember vagy vállalat elkezdi a valóban anonim kriptopénzek használatát, az adóbehajtás egyre nagyobb kihívásokkal néz majd szembe, esetleg lehetetlenné válik.”

A kormányok képtelenek a decentralizált vállalkozások szabályozására

Luptak megjegyezte, hogy amikor az emberek az olyan szolgáltatások decentralizált változatát kezdték el használni, mint az Uber vagy az Airbnb, a fizetéseket pedig anonim kriptotranzakciók segítségével hajtották végre, lehetetlenné vált ugyanazon szabályozások betartatása, amelyek a centralizált változatok esetén egyértelműek voltak.
Általánosságban arra számít, hogy egy univerzális gazdaságmegosztási mobilapplikáció jelenhet meg a jövőben, amely áthidalja majd a kormány irányítását vagy az adóztatást.
Az ilyen megoldásokat a hatóságok nem kapcsolhatják le:

„Egy teljesen decentralizált megoldást lehetetlen lenne lekapcsolni a kormány által, ha az anonim kriptopénzeket, decentralizált alkalmazásokat használna […]”

Az ilyen, cenzúrának ellenálló szolgáltatásoknak köszönhetően Luptak úgy véli, a különféle államok elveszíthetik az üzleti engedélyek kiadása terén betöltött monopóliumukat.
Azt is állítja, hogy a decentralizált vitarendezési megoldások szintén képesek lennének helyettesíteni a hagyományosan a kormányok által betöltött funkciók jelentős részét.
Az adatkezelésekkel kapcsolat törvények – mint például az Európai Unió GDPR-törvényei értelmében adatok törléséhez való jog – nem garantálhatók a blokklánc-technológia segítségével.

A decentralizáció valószínűleg egyszerre lesz jó és rossz

Luptak elismerte, miszerint nem tudja, hogy az ilyen extrém decentralizáció pozitív vagy negatív változást hozna-e, de mint mondja, minden bizonnyal mindkettő kombinációja lesz majd.
Továbbra is meg van róla győződve, hogy – akárcsak a legtöbb technológia esetében – a decentralizáció következményei azok igényeitől függ majd, akik az új eszközöket használni fogják:

„Úgy vélem, a jövő tükrözni fogja majd a technológiai igényeinket. Ezek természetesen lehetnek majd perverzek is, új fenyegetéseket jelentve. De minden egyes technológiai fejlődés során ez történik.”

Olvastad már? A tether lassan meghaladja a bitcoin napi átlag tranzakciós értékét

Forrás: cointelegraph.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Közeledik a Bitcoin helyi csúcspontja? Elemzés és piacértékelés

A Bitcoin legújabb piaci mozgásai felvetik a kérdést, vajon egy helyi csúcshoz ért-e az árfolyam. Az elmúlt időszakban jelentős short pozíciók likvidálása, az Open Interest emelkedése,...

Hogyan kezelte Donald Trump a kriptovalutákat első hivatali ciklusa alatt?

Donald Trump 2016-os elnökválasztási kampánya során nem szerepelt a kriptovalutákról szóló konferenciákon, és a digitális eszközökről sem posztolt pozitív tartalmakat a közösségi médiában. Trump január 20-i...

Ezért száguldozik a Bitcoin 100 ezer dollár felett

Vendégbejegyzés A Bitcoin ($BTC) ismét rallyzik: péntek délután vizsgálva az elmúlt 24 órában 3,41%-kal, míg az elmúlt héten 9,07%-kal növekedett. A befektetők most abban reménykednek, hogy...

Donald Trump lesz az USA 45. elnöke – Ezek a kriptovaluták profitálhatnak leginkább

A Bitcoin ára rövid idő alatt meghaladta a 103.000 dollárt, majd tartósan ezen a szinten maradt, ami az amerikai kormány váltásával kapcsolatos optimizmus hatásának tulajdonítható....

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.