Micsoda kijelentés egy cointól, melynek fehér könyvében eredetileg egy „adatvédelem-központú kriptovalutáról” írnak.
A Dash egykor a kriptoipar egyik vezető adatvédelemre összpontosító eszköze volt, de ez mára a múlté a Dash Core Group, vagyis a kriptopénz fejlesztőcsapata szerint.
Fernando Gutierrez, a Dash Core Group marketingigazgatója a következőt mondta a téma kapcsán:
„A dash egy fizetésekre összpontosító kriptovaluta, mely a felhasználhatóságra és ezeken belül a sebességre, költségekre, könnyen kezelhetőségre és a felhasználók védelmére összpontosít.”
A dash 2014-ben a bitcoin láncelágazásaként indult. Az eredetileg Xcoin nevű valuta később a Darkcoin, majd végül a Dash nevet kapta, és adatvédelemre összpontosító coinként reklámozták.
„A Dash az első adatvédelem-centrikus kriptografikus valuta, amely Satoshi Nakamoto (a bitcoin megalkotója) munkájára épít.” – írják a projekt fehér könyvében.
A Dash mellett két jelentős anonimitásra összpontosító coin van a piacon, ezek a monero (XMR) és a Zcash (ZEC), melyek rendre 2014-ben és 2016-ban láttak napvilágot.
Gutierrez kijelentései alapján a Dash számára már nem elsődleges az adatvédelem, de továbbra is támogatja a PrivateSend funkciót, amely fokozott anonimitást biztosíthat a felhasználók számára.
„A Dash PrivateSend funkciója a CoinJoin szolgáltatást használja, amely rendkívül bonyolulttá teszi az elemzőcégek számára a tranzakciók lekövetését”.
A CoinJoin 2013-ben jelent meg. Lehetővé tette, hogy a felhasználók összecsoportosítanak tranzakciókat és így jelentősen nehezebbé váljon az utalások nyomon követése. A Dash lényegében ugyanezt a megoldást alkalmazta, csupán választható funkcióként beépítette szolgáltatásába.
Az elmúlt napok során több kormány is fellépett az anonimitásra építő koinok ellen, az amerikai adóhivatal (IRS) például nemrég 625.000 dolláros jutalmat ígért a Monero feltöréséért. Gutierrez szerint „a Dash Core Group nem kíván nyilatkozni az IRS ajánlatáról”.
„Ez semmilyen módon nem jelent veszélyt a Dashre. A Dash blokklánca nyilvános. Nincs, amit fel lehetne törni, mivel a titkosítás probabilista, nem titkosításalapú. Ebben a tekintetben nem különbözik a bitcoin blokkláncától.
Nemrég két elemzőcég, a Chainalysis és az Integra FEC is megnyerte az IRS vadászjutalmát.
Olvastad már? Egy orosz „ex-oligarcha” is beállt egy új defiprojekt mögé
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!