A Chainalysis elemzése szerint majdnem egymillió bitcoint tárolnak a darkweb piacain, a kiberbűnözők és kriptotőzsdék pedig elsődleges szerepet játszanak ebben a jelenségben.
Az illegális piacok 585.000 BTC-t birtokolnak, a csalások 99.000 BTC-t, az ellopott pénzek további 205.000 BTC-vel szállnak be a kasszába, egyéb forrásokból pedig 3.000 BTC gazdagítja a bűnözők markát.
Ez így összesen 892.000 BTC. A Chainalysis szerint a Bitcoin-forgalom mindössze 0,32%-a szolgál valamilyen törvénytelen célt.
A tőzsdék is fontos szerepet játszanak
Származásától függetlenül az illegális ügyletekből származó bitcoin fő úti céljai között a kriptováltók szerepelnek az első helyen.
Mindez igaz a Twitter nem régi meghackelésével kapcsolatban is, amikor az újonnan szerzett eszközöket a támadók azonnal váltók felé továbbították.
Durván 300.000 bitcoint csalók és tolvajok birtokolnak. Az utóbbi években a kriptováltóknak az ügyfél-azonosítási és pénzmosás ellenes folyamatokat jóval komolyabban kellett venniük.
Ezek az irányelvek megnehezítették a bűnözők dolgát, amely tény a piac számára is kedvez.
Ha ugyanis sikerül megakadályozni, hogy a csalók a bitcoint hirtelen a piacra zúdítsák, a nagy ingadozásoktól is jobban meg lehet védeni az árfolyamot.
Olvastad már? A decentralizált tőzsdéken sem riadnak vissza a wash tradingtől
Forrás: cointelegraph.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂