A Coinbase vezérigazgatójának véleménye az aktualitás történésekről

Brian Armstrong, a Coinbase vezérigazgatója különböző problémákról mondta el véleményét a Bloombergnek. Viszonylag pozitívan állt a dolgokhoz, beleértve a legutóbbi ETF-fel kapcsolatos fejleményeket is.

Armstrongot, a kriptovilág egyik leginkább ismert személyiségét annyira nem érdekli a SEC legutóbbi ETF-javaslatban hozott döntésének elhalasztása.

Többek között ez volt az egyik témája annak a kiterjedt interjúnak, amelyet Armstrong a Bloomberggel folytatott, érintve az ICO-kat, a bitcoin árfolyam-ingadozásait, az altcoinokat és a szabályozások gondjait.

A legforróbb témák

Amikor a legutóbbi Bitcoin ETF fejleményekről kérdezték, Armstrong inkább pozitív nézetének adott hangot.

Szerinte a SEC csak a munkáját végzi, amikor „biztonságos piacot” szeretne kialakítani, amely megvédi a fogyasztókat, illetve együttműködik a Coinbase-zel és a többi érintettel.

Ahogy mondta, hülyeség lenne gyors döntést várni egy olyan témában, mint ez. A következő kihívás az lesz, hogy meghatározzák „mi az elfogadható kriptopénz”, és hogy milyen módon osztályozzák a digitális érméket.

Armstrong kifejezte szkepticizmustát a legtöbb altcoinnal kapcsolatban, miközben megismételte, hogy platformja már kutatja azok elfogadásának lehetőségeit. Szintén negatívan viszonyult az ICO-khoz, de elismerte, hogy az elképzelés pozitívan hatott azokra a vállalkozásokra, amelyeknek nem volt más módjuk tőkéhez jutni.

Szintén szó volt a kriptopénzek adoptációjáról: Armstrong azt becsüli, hogy a jelenlegi kriptotevékenységek nagyjából 90%-a spekulánsoktól és különböző projektekbe való befektetésekből származik.

Csak a maradék 10% lehet hasznos, ha úgy tetszik „közvetlen”, illetve vásárlásokra szánt tranzakció. Ezek nagy része online zajlik, tehát időbe fog telni, mire a Starbucks elkezd kriptopénzeket elfogadni.

A Coinbase akkor és most

Armstrong sok összehasonlítást végzett a kriptopénzek jelenlegi helyzete és az internet korai napjai között. A Coinbase úgy indult, mint egy átlagos felhasználó számára készült pénztárca-szolgáltatás. Megjegyezte, hogy „senki nem akarja a saját e-mail szerverét üzemeltetni”: ez egy kissé vitatott probléma a kripto művelői számára, akik tárcájukat és privát kulcsukat saját maguk szeretnék irányítani.

Az összehasonlítás egyébként gyakran előjött az interjúban, mivel Armstrong úgy gondolja, ha felhajtás leülepszik, néhány nagyon jó érme/vállalkozás jelenik majd meg a piacon. Mindezek ellenére a Coinbase növekedése még mindig nagyon a Bitcoin árfolyamváltozásaihoz igazodik.

„A technológia számos lufin és korrekción megy keresztül […], amikor a Bitcoin ára igencsak megszalad […], majd 60-70%-ot korrigál: mi ötből négyen már túl vagyunk. Minden esetben egy új fennsíkot hoz létre, amely egyezik a vállalat növekedésével. […] 2012-13-ban, amikor elindultunk, talán 500 regisztráló volt naponta, aztán a következő lufi és korrekció után ez a szám 5.000-re növekedett, mára pedig már elérte az 50.000-et” – mondta Armstrong.

Forrás: cryptovest.com

Legfrissebb bejegyzéseink

Michael Saylor szerint „A bitcoinra nem vonatkoznak vámok”

A kriptopiac csütörtökön jelentős visszaesést szenvedett el, miután Donald Trump elnök váratlan vámbejelentése megrázta a befektetőket világszerte. A bitcoin és más digitális eszközök is komoly...

Trump kölcsönös vámintézkedései félelmet keltenek – újra nyomás alatt a Bitcoin

A Bitcoin ismét bizonytalan időszak elé néz, miután az Egyesült Államok új kereskedelmi vámokat vezetett be, amelyek tovább fokozzák az amúgy is ingatag piaci helyzetet....

A Binance tényleg a kriptokereskedelem megállíthatatlan óriása?

Igen, a Binance továbbra is uralja a kriptokereskedelmet. Nemcsak egyszerűen a vezető szerepről van szó, hanem egy masszív fölényről is, amelyet a 2025-ös év 1,9...

A GameStop 1,5 milliárd dolláros Bitcoin-üzletet jelentett be

A GameStop hatalmas lépést tett a kriptopiac felé. 1,5 milliárd dolláros átváltható kötvénykibocsátást hajtott végre, és a befolyt összeg egy részét Bitcoin vásárlására fordítja. A népszerű...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.