Armstrong felvázolta a kriptoipar előnyeit, többek között azt, hogy az amerikaiak mindössze 9%-a elégedett a hagyományos pénzügyi rendszerrel.
Brian Armstrong, a legnagyobb amerikai kriptopénz tőzsde, a Coinbase társalapítója és vezérigazgatója úgy véli, hogy a kriptóellenességnek kellemetlen politikai hatásai lehetnek a közelgő, 2024-es amerikai választásokon.
Kedden egy tweetben Armstrong kijelentette, hogy az újszerű technológia elleni kiállás több okból is „nagyon rossz politikai stratégia” lenne, és a kriptót jól ismert kritizáló demokrata szenátort, Elizabeth Warrent és Roger Marshall republikánus szenátort” a nagybankok lobbizása” miatt szidta.
Senators Warren and Marshall now lobbying for big banks 🙃
Being anti-crypto is a really bad political strategy going into 2024
* 52m Americans have used crypto
* 38% of young people say crypto can increase economic opportunities
* just 9% of Americans satisfied with the… https://t.co/diawa3LOX5— Brian Armstrong 🛡️ (@brian_armstrong) December 19, 2023
Rossz politikai stratégia
A Coinbase vezérigazgatója felvázolta a kriptoipar előnyeit, többek között azt, hogy az amerikaiak mindössze 9%-a elégedett a hagyományos pénzügyi rendszerrel.
Hozzáfűzte, hogy a fiatalok 38%-a szerint a kripto növelheti a gazdasági lehetőségeket, míg több mint 52 millió amerikai rendelkezik kriptoval és használta már azt valamilyen tevékenységre.
Emellett a kriptoeszközök árai 90%-kal vagy annál is nagyobb mértékben emelkedtek az elmúlt egy évben, és a Coinbase Stand With Crypto kezdeményezése közel egymillió támogatóra tett szert, akik egyértelmű digitális eszközpolitikát szorgalmaznak.
Armstrong tweetje kiemelte azt a videót, amelyen Marshall szenátor a parlamenti hírszerzési-biztonsági fórumon (PI-SF) beszél a Warren szenátor által előterjesztett digitális eszközökkel kapcsolatos pénzmosás elleni törvény szükségességéről.
Támadás a magánszféra ellen
A digitális eszközökkel kapcsolatos pénzmosás elleni törvény célja a kriptovaluták használatának visszaszorítása az Egyesült Államokban, mivel a kriptoipart a banktitok elleni törvény (BSA) keretében kívánja szabályozni.
A BSA know-your-customer (KYC) követelményeit, a pénzmosás elleni szabályokat és a terrorizmus finanszírozása elleni intézkedéseket Warren szenátor ki akarja terjeszteni a piaci szereplőkre, például a kriptotárca-szolgáltatókra, bányászokra és validátorokra.
A kétpárti törvényjavaslat bírálatokat váltott ki a kriptoközösség részéről, amely szerint a lépés veszélyezteti a technológiai fejlődést, és közvetlenül támadja a magánéletet és az autonómiát.
Egy meglepő fordulat, hogy a törvényjavaslatot több szövetség, köztük a Banking Policy Institute (BPI) is támogatta.
A PI-SF-el folytatott megbeszélésen Marshall szenátor elmondta, hogy a törvényjavaslat a jó irányba megtett lépést jelenti, mivel a bankszektor prominens nevei, köztük a JPMorgan Chase vezérigazgatója, Jamie Dimon a kriptót a bűnözők eszközének tekintik.
A BPI mellett a Massachusetts Bankers Association, a National District Attorneys Association, a Major County Sheriffs of America, a National Consumer Law Center és számos más szervezet is támogatta a törvényjavaslatot.
Olvastad már? A Bitcoin ára készen áll a kitörésre?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.