Az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyelete (SEC) folyamatosan vizsgálja a kriptopénzszektort. Ez arra késztette a szakértőket, hogy azt állítsák, hogy a szabályozási tisztánlátás hiánya megfojtja az iparág növekedését.
A Coinbase is a SEC célkeresztjébe került a kriptopénztőzsdékkel szembeni, jelenleg is zajló nyomozás során.
Kriptocrackdown a Coinbase ellen
Erre a bizonytalanságra válaszul a Coinbase proaktív lépéseket tett, és két új Freedom of Information Act (FOIA) kérelmet nyújtott be.
Ezekkel a bejelentésekkel a tőzsde célja, hogy betekintést nyerjen a SEC kriptorendszerrel kapcsolatos álláspontjába, és tisztázza a kriptoeszközökkel kapcsolatos szabályozási keretet, amely továbbra is vitás pont az iparági résztvevők számára.
A Coinbase jogi igazgatója (CLO), Paul Grewal, a bejelentések legfontosabb részleteit ismertette és hangsúlyozta:
„Két új FOIA-kérelmet nyújtottunk be, hogy továbbra is igyekezzünk tisztázni, hogyan közelítenek a szabályozó ügynökségek a digitális eszközökhöz. Röviden, amíg a kormány nem enged, addig a @coinbase sem fog.”
Grewal kifejtette, hogy az első FOIA-kérelem a digitális eszközbetétekre vonatkozó dokumentumok megszerzésére összpontosít, amelyeket a banki szabályozó hatóságok, köztük a Szövetségi Betétbiztosítási Társaság (FDIC), a pénzügyi intézményekre szabtak ki.
A második kérelem olyan iratokhoz kíván hozzáférni, amelyek részletesen bemutatják, hogy ezek az ügynökségek hogyan kezelik az egyéb FOIA-beadványokat.
Azt is tisztázta, hogy ezek a beadványok különböznek a Coinbase által több mint egy évvel ezelőtt benyújtott FOIA-kérelmektől, amelyek azóta szövetségi perré fajultak.
A jelentések szerint a Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC), a bankbetétek biztosításáért felelős amerikai ügynökség állítólag utasította a bankokat, hogy a kriptopénzekkel foglalkozó vállalatok betéteinek összegét a teljes betétállományuk 15%-ára korlátozzák.
A lépést az teszi ellentmondásossá, hogy az FDIC a jelentések szerint a nyilvánosság bevonása nélkül vezette be a felső határt, ami az amerikai törvények szerint általában a bankfelügyeleti hatóságok számára kötelező lépés az ilyen döntések meghozatala előtt.
A SEC a kriptoipar ellen?
Ahogyan az várható volt, nem a Coinbase az egyetlen kriptovállalat, amelyet a SEC tűz alá vesz.
A Ripple Labs szintén új vizsgálat alá került. A SEC nemrégiben benyújtotta a „Civil Appeal Pre-Argument Statement” (Form C) nyilatkozatot, jelezve, hogy szándékában áll megtámadni egy korábbi bírósági döntést a folyamatban lévő jogi csatában.
A Ripple Labs és a SEC közötti ügy, amely 2020-ra nyúlik vissza, egy hosszan tartó és nagy nyilvánosságot kapott konfliktus volt az XRP és a digitális eszközök szabályozási kezelése miatt.
A folyamatban lévő szabályozási szigorítás ellenére a Bitwise CIO-ja, Matt Hougan nemrég azt nyilatkozta, hogy a Coinbase tűnik az elsődleges kedvezményezettnek a kriptoszektorban a fokozódó amerikai végrehajtási intézkedések közepette. Ezt így fogalmazta meg:
„Az ellenséges szabályozási környezet mesterséges „árkot” hoz létre a Coinbase üzletága számára, ami segít fenntartani a rendkívül magas árréseket, és lehetővé teszi számukra, hogy rövid távon túlnyerjenek.”
Olvastad már? Miért esik ma a kriptopiac?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.