A CME Bitcoin határidős piacain a spekulánsok túlnyomó többségben az esésre fogadtak, mindössze pár héttel a BTC – valószínűleg a koronavírus miatti – korrekciója után.
A CFTC Kereskedelmi Bizottságának adatai alapján január végére a tőkeáttételes ügyletek a CME készpénz-fedezetű bitcoin piacain a shortok irányába tolódtak el.
Tovább bővült Magyarország legnagyobb bitcoin ATM hálózata. Keresd a CoinCash új ATM-eit a Konzolvilág üzleteiben is. A részletekért kattints!
A megváltozott trend nem is kis összeget jelent, közel egy éve ez a legnagyobb arány, mintegy 140 millió dollárnyi pozíciót nyitottak.
Rögtön ezután, február 19-én a BTC ára 5,8%-ot esett, hónapok óta ez a legnagyobb napon belüli zuhanás.
Az utána következő 10 nap alatt pedig 18%-kal gyengült tovább, ezzel egyidőben pedig az S&P500 index is a legrosszabb hetét tapasztalta a 2008-as válság óta.
Most akkor korrelál a bitcoin, vagy nem?
Az, hogy a bitcoin a nemzetközi részvénypiaccal együtt esett, láthatóan izgalomba hozta a kriptós közösséget. Felmerült a kérdés, hogy a bitcoin akkor tényleg menedékül szolgálhat a globális bizonytalanságok ellen?
Az mindenesetre meglepő, hogy a CME nagy játékosai a februári korrekció után is inkább a short pozíciókat nyitották meg. Ezzel pedig arra késztetik a piac többi szereplőjét, hogy átgondolják a BTC szerepét, mint eszközosztály.
Az ilyen piaci spekulációkat főleg a befektetési alapok, és a nagy összegekkel dolgozó menedzserek kedvelik.
Ők a határidős ügyletek pozícionálásával sokszor egyértelműen meghatározzák a rövid távú piaci trendeket.
Így majdnem biztosra vehetjük, hogy ezeknek a nagy piaci résztvevőknek a szerepe jelentős volt a 10000 dollárról való visszafordulásban, még azelőtt, hogy a világpiac reagált volna a koronavírusra.
Ezek alapján viszont úgy néz ki, hogy a BTC gyors bezuhanása nem azért történt meg, amit a népszerű magyarázatok említenek.
Egészen pontosan ennek az ellenkezőjére utal, arra, hogy mint eszköz, tényleg nem korrelál a piaccal.
A bitcoin viszonylag rövid történelme miatt ez a nézet amúgy még mindig vitatott az elemzők között, nincs róla teljes körű megegyezés.
Annak ellenére, hogy bizonyíthatóan megnőtt az esésre fogadók száma a CME-nél, a piaci adatok nem támasztják alá, hogy a bitcoin komoly lejtmenetbe kezdett volna.
Mind a CME, mind a Bakkt határidős piacai csökkenő volument tapasztaltak az utóbbi időben, ahogy a koronavírus eladási hullámot gerjesztett a világpiacokon.
Több, mint 35%-os visszaesést könyvelhettek el az új ügyletek számában.
Olvastad már? 3 ok, amely miatt a 10 000 dollár felé tart a bitcoin árfolyama
Forrás: cryptoslate.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂