A Circle elkezdi feltölteni a tartalékait

Az USDC stablecoin kibocsátója a Blackrock eszközkezelő közreműködésével hozta létre a Circle Reserve Fund nevű alapját, amely a vállalat tartalékainak a kezelésére szolgál.

A Circle azért indította el ezt a kezdeményezést, hogy az USDC tulajdonosok bármikor teljes mennyiségben visszaigényelhessék a dollárjaikat, amelyeket a stablecoinok kibocsátásakor helyeztek letétbe.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A Circle 2023-ra teljesen el akarja tölteni ezt az alapot.

A Circle legutóbbi jelentéséből kiderül, hogy a tokenek fedezeteként olyan portfólió szolgál, amely részben készpénzből, részben pedig rövid lejáratú USA államkötvényből tevődik össze.

A Blackrock kezelésében lévő alapot kizárólag a Circle használhatja, mások számára nem publikus.

A fedezeti célból megvásárolt eszközöket illetve a tartalékolt készpénz a Bank of New York Mellon tárolja.

A teljes fedezeti arányt a tervek alapján 2023 első egyedévében érik majd el.

A Circle fedezeti alapja teljes mértékben megfelel a vállalati befektetésekről szóló törvénynek, így napi szinten jelentést ad a kezelt vagyonról, valamint teljesen független igazgatótanács felügyeli.

Ennek ellenére az USDC még mindig nem túl népszerű Amerikában, a Coinbase legutóbbi kimutatásából mégis az derül ki, hogy az USDC-t háromszor akkora arányban vásárolják dollárért, mint bármely más valutáért cserébe.

A Tether által kibocsátott USDT után így a Circle által kibocsátott token számít a második legnagyobb dollár alapú stablecoinnak a piaci kapitalizációt tekintve.

A Circle szeptemberben jelentette be, hogy további hálózatokon is kibocsátja a tokent, így az USDC elérhetővé válik majd a Polkadot, Optimism, Near, Arbitrum és a Cosmos blokkláncon.

Az ütemtervek alapján még 2023 vége előtt használható lesz ezeken a hálózatokon is a stablecoin, a Cosmos-on viszont már a jövő év elején elstartolnak.

Novemberben a Circle Szingapúrban is megszerzett egy pénzügyi intézményi engedélyt, amely birtokában már végezhet helyi, illetve határokon átnyúló kriptopénzes tranzakciókat is, a törvényi szabályozásoknak megfelelően.


Olvastad már? A bitcoin 21 000 dolláros szinteket tört

Forrás: cointelegraph.com

Kiemelt kép: cryptotimes.io

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Mi az a staking? Így működik a kriptopénzekkel történő passzív jövedelemszerzés

A kriptovaluták világában egyre többen keresnek olyan lehetőségeket, amelyekkel nemcsak kereskedéssel, hanem passzív módon is pénzt kereshetnek. Az egyik legnépszerűbb megoldás erre a staking, amely...

Vámháború és infláció: A Bitcoin újra menekülőeszköz lehet

Donald Trump szigorú vámpolitikája – amely 10–49%-os importvámokat tartalmaz – pánikszerű eladási hullámot indíthatott el a piacokon. Az Ethereum (ETH) és a Solana (SOL) árfolyama nagyjából...

A Layer 2 virágzik, az Ethereum mainnetje szenved – ez áll a háttérben

Az Ethereum továbbra is vezet a stablecoinok és a tokenizáció terén. Stablecoin-kínálata elérte a lenyűgöző 130 milliárd dollárt. A tokenizált államkötvények, például a „BUIDL”, már több...

A Bitcoin akár 250.000 dollárig is emelkedhet – magával viheti az XRP-t és az MTAUR-t is? Elemzők árfolyam-előrejelzései

A Bitcoin ismét nagyot szól – és ez most nem csak üres zaj. A grafikonok áttörést jeleznek, a vezető elemzők pedig már a 250.000 dolláros...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.