A japán Quoine fintech kriptotőzsde-kezelő vezérigazgatója szerint a bitcoin ára 2019 végéig „túlszárnyalja” eddigi árfolyamrekordjait – árulta el a Bloomberg Marketsnek adott interjújában.
Olvastad már? Az árzuhanás csak átmeneti akadály
A piac széles körű pangásának utóhatásában, Mike Kayamori azt mondta, úgy látja, a kriptopiac átrendeződött, és elég lendületet kap majd az új évben. Megjegyezte azonban, hogy a közeljövőben nincs olyan „katalizátor”, ami felpumpálná az árakat.
A vállalat elnöke úgy látja, hogy sokan a 4.000 dollárt jelölték meg a Bitcoin téli árfolyamhatáraként. A legnagyobb kriptopénz ettől függetlenül nem tartotta magát az elvárásokhoz a közelmúltbeli eladások során.
Hozzátette, hogy a történelmi mintákat, illetve az aktuális körülményeket figyelembe véve minimális ár már közel van”.
A bányászok hozzák el az egyensúlyt
Elemzését a bitcoin bányászokra nehezedő nyomással támasztotta alá: sokan húzták le közülük a redőnyt, mivel a kriptopénz ára lecsökkentette a nyereségeket is. Kayamori megjegyezte:
„Ha elegendő bányász adta fel vállalkozását, akkor az egyensúly hamarosan beáll. Ha megnézed, mennyire lőtt túl a célon a piac, mind lefelé, mind pedig felfelé, akkor láthatod, hogy a minimális árfolyam már közel van.”
Kayamori azt állította, hogy a japán szabályozók most arra készülnek, hogy újra engedélyezzék az kriptováltók elindulását, illetve új tokenek listázását.
A januári Coincheck-botrány után – mely során 534 millió dollárnyi kriptopénzt loptak el a váltótól – ilyen ügyekben rendkívül szigorúan jártak el.
Ezen felül a belföldi tőzsdék nagy része meg fog felelni azoknak a feltételeknek, amelyet japán pénzügyi szabályozója, az FSA bocsátott ki. Ezen új irányelvek célja, hogy megtisztítsa a piacot a Coinchack-támadás utóhatásaitól.
A kormány részéről történő jobb gyakorlatokkal, engedékenységgel, eszközszegregációval, biztonságos hidegtárolással – valamint a pénzügyipar veteránjainak megnövekedett részvételével – Japán kriptoágazata a megszilárdulás útjára lépett.
Azzal kapcsolatban, hogy Japán volt az „első globális gazdasági” nagyhatalom, amely szabályozta a kriptót, Kayamori elmondta, hogy az ország kiemelt figyelmet szentel az ágazat legutóbbi úttörő alapgyűjtő modelljének, az ICO-k örökösének: a részvénytoken-kibocsátásnak (STO).
Ezen felül az FSA olyan ICO-szabályozásokon dolgozik, melyeknek célja a befektetők védelme. Nemrég számoltak be róla, hogy a japán kormány célja ezzel az, hogy elkerüljék a kriptopénzekkel kapcsolatos adócsalásokat.
Forrás: cointelegraph.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon és az Instagramon. Legyen szép napod!
Ha tetszenek a posztok és az oldalam, illetve szeretnéd támogatni a munkámat, akkor itt megteheted:
BTC: 37Vhz41ZecsMqmDkCntAmY8JUsu6Jp32DC
LTC: MGfcUc7YSHLbYuoEEaoFvhZBLRW1KuSnRE
ETH: 0x7A653baD688C5c09C2D8A4A1eb39C1505e48CaCd
KÖSZÖNÖM!