A Celsius Network kriptohitelező platform 2000% fölötti növekedést jelentett

-

A Celsius Network, egy kriptopénzek hitelezésével foglalkozó vállalat a tavalyi évre 2165%-os növekedést jelentett a nálunk elhelyezett betétekben. Ezzel együtt viszont a növekvő érdeklődést bizonytalanságok árnyékolják be.

Alex Mashinsky, a cég ügyvezetője elmondta, miszerint a tavalyi indulásuk óta mintegy 160 ezer hitelügyletet bonyolítottak, és eddig 345 millió dollár értékben helyeztek náluk letétbe kriptoeszközöket.
A társaság számára a megőrzési szolgáltatást végző BitGo jelentése alapján a cég több mint 1,5 milliárd dollárnyi tranzakciót végzett.

Honnan származik a haszon?

A szép növekedés ellenére, lehet némi zavar a cég által alkalmazott osztalékszámítási módszerben, és abban, hogy ezt hogyan kommunikálják a felhasználók felé.
Ahogy a honlapjukon áll, a Celsius a náluk elhelyezett betéteket hitelként helyezi ki befektetési alapok, intézményi kereskedők, és tőzsdék részére – az ebből származó kamat a haszon. Azaz például intézményekhez is kerülhet a betétek egy része, amelyek a mérlegkimutatásuk alapján 50-150% közötti biztosítékot tartanak.
Viszont ami nem teljesen tiszta az az, hogy a tőzsdéknek való hitelezés magában foglalja a magánszemélyeket is, akik a tőzsdék P2P tőkeáttételes kereskedési lehetőségeit használják, ezt Mashinsky is megerősítette a The Block számára.
Ebben az esetben a tőzsde dönti el, mekkora biztosítékot vár el a hitelt igénybe vevő kereskedőtől, akik mind más felhasználóktól, mind a Celsiushoz hasonló hitelezőplatformoktól pénzhez juthatnak. Ilyen esetben a tréderek kockázatát egyedül a tőzsde fedezi.
Viszont ha a tőzsdével történik valami, pl. egy hekkelés, akkor a hitelezők, a Celsius is, szembesülnek a kockázatokkal.

„Amikor hitelt nyújtasz egy efféle P2P rendszerben, el kell fogadnod a tőzsde kockázat-menedzsmentjét. Ha valami baj történik, szintén el kell fogadnod azt módot, ahogy a tőzsde a problémát kezeli.” – fejtette ki egy piaci elemző a The Blocknak.

Összefonódások a Bitfinexszel

A Celsius több más tőzsde mellett a Bitfinex számára is hitelez, bár jelenleg nincs élő szerződésük. Ők jó adósnak számítanak, a tavalyi 378 millió USD-s profitjukkal, és az egymilliárdos új tőkebevonásukkal.
Ez utóbbit tokenkibocsátás útján zsákolták be. Viszont éppen jogi csatározást folytatnak a New York Attorney General szervezettel, szóval a hitelezés nekik más téren lehet kockázatos.

„A Bitfinex rizikója működtetési, szabályozási rizikó. Nem hinném, hogy csalók vagy szélhámosok, egyszerűen csak gondjaik vannak a banki háttérrel, nevezetesen az, hogy nincs nekik. Így a folyó jogszabályi vizsgálat egyértelműen kockázatot jelenthet a hitelt biztosítóknak. Ez nem olyan rendkívüli dolog, de kijelenthetjük, hogy léteznek jobb alternatívák a Bitfinexnél.”

Biztos ami biztos, a Bitfinex margin-üzletága eddig nyereségesen működik. Amellett persze a nagyarányú likvidációk a pozíciókban a hitelezők számára is veszteséget jelentettek, láttunk már ilyent.
Egyik nemrégiben történt esemény, hogy a Poloniex a CLAM token bedőlésekor elszenvedett 13 milliós veszteségét a felhasználókra terhelte. Ez minden felhasználónak, aki margin kereskedéshez bitcoint hitelezett, 16,2%-os veszteséggel járt.
A Ceslius a hitelezőknek akár 10,53%-os kamatot ígér a betéteik után. Mashinsky állítása szerint a cég mintegy 150 vállalattal áll kapcsolatban, nyújt nekik hitelt.
Mindezt annak ellenére, hogy versenyjogi szabályok szerint ezeket a szervezeteket nem nevezhetik meg. Azt mindenesetre megerősítették, hogy a Bitfinex jelenleg nincs a listájukon.

Olvastad már? Mi történhet a bitcoinnal a tömeges elfogadás után?

A jelenlegi, bitcoinra elérhető 0,3%-os éves kamat nem is túl vonzó számukra, a befektetési alapok és az intézményi szintű kereskedők ugyanis jobban fizetnek.
Forrás: theblockcrypto.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Charles Schwab leendő vezérigazgatója: „Még nem vettem kriptót, és most butának érzem magam”

Rick Wurster, aki jövőre veszi át a Charles Schwab banki és befektetési óriás vezérigazgatói szerepét, elismerte, hogy még nem fektetett kriptovalutákba, bár mostanra már bánja...

A legjobb 4 altcoin, amire figyelni kell 2025-ben : A Shiba Inu, a MTAUR, a Solana és az XRP

Az év szinte már csaknem kerek, már csak 9 nap van hátra az év tizenegyedik hónapjából. A kriptopiac egy bikafutás közepén van, amelyet Donald Trump választási...

A MicroStrategy 3 milliárd dollárt fektet Bitcoinba, zuhan az MSTR

A MicroStrategy, a híres üzleti intelligenciával foglalkozó vállalat, sikeresen zárt egy 3 milliárd dolláros tőkebevonást újabb Bitcoin-vásárlások finanszírozására. Azonban a cég részvényei, az MSTR estek, ami...

Hagyd az íróasztalt a napfényért és a tengerpartért: 5 kripto a szökéshez

Vendégbejegyzés Itt a tél, de a kriptopénzek piaca felforrósodik! Ha már régóta arról álmodsz, hogy elhagyod az íróasztalodat, és a napsütötte tengerpartra mész, ez az öt...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.