A BTC a közelmúltban átlépte a 93.000 dollárt, aminek elsődleges mozgatórugója a BTC ETF-ek által képviselt hagyományos alapok folyamatos, 4 milliárd dolláros nettó beáramlása volt az elmúlt öt kereskedési napban, átlagosan napi 800 millió dolláros nettó beáramlással és napi 10.000 BTC vásárlással.
A tradicionális alapok nagyarányú BTC-vásárlásainak fő okai figyelemre méltóak. Egyik ok az amerikai tartalékeszközök narratívája.
A megválasztott elnök, Trump az idei Nashville-i Bitcoin-konferencia résztvevőinek arra utalt, hogy hivatalba lépése esetén megfontolhatja a Bitcoin nemzeti tartalékeszközként való kezelését, ami a BTC-t az arany státuszába emelné.
Amennyiben a Bitcoin amerikai tartalékeszközzé válik, az más országok hasonló lépéseihez vezethet, ami több százmilliárd dolláros nettó beáramlást indíthat el, és új magasságokba repítheti a BTC-t.
A másik ok a likviditás várható javulása. Donald Trump megszilárdította a Kongresszus feletti ellenőrzést, és Elon Musk támogatásával befolyásolhatja a Federal Reserve monetáris politikáját.
Ez arra enged következtetni, hogy Trump képes lehet mind a monetáris, mind a fiskális politikát befolyásolni.
A Trump választások előtti tervei alapján nagyon valószínű, hogy a laza monetáris politika mellett agresszív fiskális politikát is elfogadna, ami a jövő évi makrolikviditás javulásának nagy valószínűségét jelzi.
Mivel a bitcoin egyszerre rendelkezik kockázati eszköz és inflációs fedezeti eszköz tulajdonságokkal, valószínűleg előbbi részesülne előnyben.
Egy további tényező a kriptopolitika várható erősödése. Az USA jövőre kriptovalutával kapcsolatos jogszabályokat vezethet be, ami közép- és hosszú távon lendületet adhat a kriptopiacnak.
Az előrejelzett árfolyamsáv egy hónapon belül körülbelül 82.000 és 110.000 dollár között mozog.
A megfigyelendő kulcsfontosságú mutatók közé tartozik a finanszírozási ráta, ha a long pozíciók finanszírozási rátája a szerződésekben meghaladja az éves szinten számított 50%-ot, vagy 8 óránként 0,05%-ot, az potenciális kiigazítást jelezhet.
A másik mutató a derivatívák piacán a likviditási térkép. Amennyiben a BTC sikeresen áttöri a 94.000 dollárt, több mint 1 milliárd dollárnyi short pozíciót likvidálhatnak, ami felgyorsíthatja a felfelé irányuló piaci mozgást.
Ezenkívül a BTC ETF-ek be- és kiáramlásának nyomon követése kulcsfontosságú lesz.
A következő hat hónapban az előre jelzett árfolyamsáv körülbelül 73.000 és 150.000 dollár között mozog.
Ryan Lee, a Bitget Research vezető elemzőjének véleménye
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.