Az elmúlt hetekben nagymértékben megnőtt a BTC tőzsde forgalma, a Glassnode adatai alapján a ki- és beutalások mérlege átlépte a napi 4 milliárd dolláros szintet.
A hálózat 15 éves működése alatt 183 olyan napot ismerünk, amikor ennél nagyobb napi forgalmat láthattunk.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Mikor a tőzsdei utalási volumen utoljára ezen a szinten állt, 4 milliárd dollár fölött, a BTC éppen rekord-árfolyamot állított be, 69 ezer dollárnál, 2021 novemberében.
Ha szemügyre vesszük a Glassnode adatait, akkor látható, hogy az elmúlt pár hónap során nagyjából kiegyenlítetten mozgott a tőzsdék készlete, sem a kiutalás, sem a beutalás mértéke nem változott meg drasztikusan.
ETF-re várva
Tavaly októberben kezdett egyre inkább úrrá lenni az optimizmus a kriptopiacon, hogy hamarosan tényleg elfogadásra kerülhet egy spot piaci ETF, amelytől a legtöbb elemző hosszú távon nagy áremelkedést vár.
Ekkor nagyjából egyensúlyba került a befizetés és a kiutalás, és a cikk írása pillanatában is a BTC teljes készletének mintegy 12%-a a tőzsdék tárcáiban található.
A bálnák is mozgolódni kezdtek
Az ETF körüli várakozások, és a felhajtás hatására a bálnák, a kifejezetten nagy mennyiségű BTC-vel rendelkező tulajdonosok is mozgolódni kezdtek.
A CryptoQuant rámutatott, hogy a tőzsdékre a bálnák irányából érkező beutalások mértéke jelentősen megemelkedett az elmúlt időszakban.
A bikapiacok esetén ennek az indikátornak a mértéke általában 85% alatt van, medvepiacok esetén pedig a legtöbbször efölött tartózkodik.
Jelenleg az arány 32%, így a nagyobb aktivitás ellenére sem kell attól tartani, hogy nagy eladási hullám közeledhet.
A bányászok sem tétlenkednek
A bálnák mellett a tőzsdék másik nagy felhasználói a bányászok, akiktől jelentős mennyiség érkezik be.
December vége óta a bányászok több BTC-t küldenek be a tőzsdére, mint amennyit kiutalnak, vélhetően azért, hogy a likviditásukat növelni tudják.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
Ilyen mértékű forgalmat tavaly nyáron láthattunk, és az elemzők szerint lehetséges, hogy a december óta elért árnövekedés vette rá a bányászokat, hogy profitot realizáljanak, eladjanak a készleteikből.
A bányászoknak fedezni kell a működési költségeiket, és hagyományosan addig várnak az értékesítéssel, amíg csak tudnak, hogy egy-egy nagyobb áremelkedés után tudják eladni a coinjaikat, nagyobb nyereséggel.
A cikk írása pillanatában a BTC árfolyama a 42 ezer dolláros szinten mozog, közel 9%-os heti gyengülés után.
Az elemzők arra számítanak, hogy a spot ETF-et követő tőkebeáramlás a kriptopiacra jelentős áremelkedést hoz majd.
Olvastad már? 3 ok amiért a Chainlink (LINK) és a Polygon (MATIC) lemarad az Option2Trade (O2T) mögött
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.