A blokklánc-technológia kibontakozása kicsit tovább tarthat, mint az interneté

A blokkláncnak kicsit tovább tart majd kifejlődnie, mint az internetnek, ugyanis sokkal bonyolultabb – mondta a ConsenSys alapító Joseph Lubin a német t3n hírlap interjújában, pénteken.

Olvastad már? Elemzési részleget indít a Binance, négy stablecoinnal bővül a Cobinhood

 

Az Ethereum társalapító Lubin szerint, a blokklánc-technológia hasonlóan fejlődik mint a web, növekedése exponenciális, hála a „több száz, emberek számára is hasznosítható” projektnek.

A blokklánc decentralizált valutákra alkalmazott használati esetének alapján, a szakértő szerint az elosztottfőkönyv-technológia, képes lehet az internetnél is jobban átitatni a társadalmat, létrehozva ezzel a decentralizált internetet, avagy a Web3-at. Lubin szerint azonban a blokklánc-technológia társadalmi szintű elfogadtatása és elterjesztése tovább tart majd mint az internet esetében:

„A blokkláncalapú projektek lehetővé teszik, hogy az emberek ismételten valami hasznosat hozzanak létre, így alakult ki az internet is. Valószínűleg azonban kifejlesztése tovább fog tartani, mivel jóval bonyolultabb. Ráadásul a digitális pénz témakörével karöltve a blokklánc jobban átitathatja majd társadalmunkat, mint a web. Minden internetre kapcsolt lehet majd a Web3-ban.”

Az interjúban Lubin kihangsúlyozta, hogy a ConsenSys – egy Ethereumra összpontosító inkubátor- és infrastruktúrafejlesztő vállalat – az Ethereum előtt született azzal a céllal, hogy olyan eszközöket és infrastruktúrát fejlesszen, amely alkalmas egy decentralizált ökoszisztéma elindítására, amelyben az Ethereum képes működni.

Lubin azonban tisztázta, hogy a cég célja ennek az ökoszisztémának a fejlesztése, nem pedig az irányítása:

„Sok mindennel foglalkozunk, de nem érdekel az egész ökoszisztéma irányítása, csupán annak előremozdítása.”

Arra a kérdésre, hogy mit gondol az Ethereum ökoszisztéma alkalmazásáról a teljes decentralizációra, Lubin így felelt: „gondolod, hogy már teljesen kiforrott, így három évvel az alapítás után?”.

Amikor arról kérdezték, milyen dinamikával lehetne átalakítani a jelenlegi internetet a Web3-ra, Lubin nem kezdte el a ConsenSyst korunk internetes óriásaihoz hasonlítgatni, mint a Facebook, vagy a Google, inkább olyan párhuzamot vont, mint „az IBM és Microsoft, az Accenture és Deloitte közötti viszony”, mint központosító erő a blokkláncon.

A társalapító azt is megjegyezte, hogy az internet üzleti modelljei szembe mennek a blokklánc természetével, az ugyanis „lehetővé teszi az önálló, szuverén identitást”.

Év elején Lubin úgy vélekedett, hogy a közösség egy „decentralizált kormányzáson” alapuló világ felé tart, azt az elképzelést támogatva, amely szerint a Bitcoin, mint a világ „digitális aranya” marad fenn, az Ethereum pedig afféle „üzemanyagként” szolgál majd a különböző decentralizált rendszerek számára.

 

Forrás: cointelegraph.com

 

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Twitteren. Legyen szép estéd!

Ha tetszenek a posztok és az oldalam, illetve szeretnéd támogatni a munkámat, akkor itt megteheted:

BTC: 37Vhz41ZecsMqmDkCntAmY8JUsu6Jp32DC

LTC: MGfcUc7YSHLbYuoEEaoFvhZBLRW1KuSnRE

ETH: 0x7A653baD688C5c09C2D8A4A1eb39C1505e48CaCd

KÖSZÖNÖM!

2 HOZZÁSZÓLÁS

Hozzászólások lezárva.

Legfrissebb bejegyzéseink

40 millió TRUMP token szabadult fel – 300 millió dolláros készlet nyílt meg: mi vár a TRUMP mémcoinra?

Prémium TRUMP token Az Official Trump (TRUMP) nevű mémérme pénteken, április 18-án 40 millió token felszabadítását hajtotta végre, amelyek összértéke körülbelül 300 millió dollár. A frissen felszabadított mennyiségből...

A BNB iránti kereslet nő, miközben a piaci hangulat javul

Prémium Binance coin A BNB iránt ismét vásárlói kereslet mutatkozik, mivel az általános piaci hangulat pozitív irányba mozdult. Bár az árfolyam jelenleg ellenállásba ütközik a 600 dolláros szint...

Panama City bevezeti a kriptót, mostantól Bitcoinnal is fizetheted az adódat

A közép-amerikai Panama City nagy lépést tett a digitális jövő felé, mostantól nemcsak készpénzzel vagy bankkártyával, hanem Bitcoinnal, Ethereummal és stablecoinokkal is lehet adót, illetéket...

A Bybit nagyot bukott, most sorra zárja be Web3 szolgáltatásait

A népszerű kriptotőzsde a Bybit nehéz döntést hozott. Több Web3 projektjét is leállítja az 1,4 milliárd dolláros hackertámadás után. Tárcák, NFT piacterek és még sok...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.