A Bitzlato tőzsde felhasználói visszaigényelhetik a tőzsdén tartott bitcoin-egyenlegüknek a felét.
A tőzsde Franciaországban tartott szervereit januárban foglalták le a hatóságok, miután a nyugati kormányok célba vették az oroszok által alapított tőzsdét.
A Bitzlato platformját, vagy az appot használó ügyfelek hétfőn értesültek róla, hogy a fiókjaik újra elérhetők, viszont csak a pénzük felét kaphatják vissza.
A tőzsde szóvivője úgy nyilatkozott a sajtónak, hogy a kiutalás minimális összege a 0,001 BTC, és a platform 0,0003 BTC jutalékot von le.
A felhasználók viszont csak a korábban a tőzsdén tartott egyenlegük 50%-ához férhetnek hozzá.
A kiutaláshoz egy Telegram botot lehet használni, és a tőzsdén regisztrált email címre van szükség hozzá.
Ennek a kétfaktoros azonosításnak a segítségével tud megbizonyosodni a rendszer arról, hogy tényleg a fiókok tulajdonosa kezdeményezte a kiutalást.
A Hong Kongban bejegyzett tőzsde azért került a hatóságok célkeresztjébe, mivel a gyanú szerint pénzmosásban vettek részt.
Az USA Igazságügy-minisztériuma 700 millió dolláros összegről nyilatkozott, az Europol becslése szerint viszont akár az 1 milliárd dollárt is meghaladhatja ez a szám.
A pénz ismert bűnözői köröktől származhatott, ide értve az eddigi legnagyobb darkwebes piactér, a Hydra felhasználóit.
A piacot áprilisban számolták fel a német hatóságok. A pénz emellett olyan forrásokból is érkezett, mind a legnagyobb orosz piramisjátékos csalás, a Finiko.
A Bitzlato alapítója, Anatoly Legkodymov Miamiban lett letartóztatva, emellett négy másik, a tőzsde vezetőségéhez tartozó személyt tartóztattak le az európai hatóságok.
A tőzsde társalapítója, Anton Shkurenko Oroszországban került rendőrkézre, de a kihallgatása után szabadon engedték.
Shkurenko egy interjúban ezután arról beszélt, hogy a terveik szerint orosz területre költöztetnék a tőzsdét, és a továbbiakban onnan üzemeltetnék.
Emellett arra is ígéretet tett, hogy ha csak részben is, de visszajuttatják a felhasználóknak a Bitzlato tárcáiban tárolt kriptopénzeit, annak ellenére, hogy a javak nagy része a francia kormány kezelésébe került.
A közösségi médiában megjelent felmérés eredményeiből kiderül, hogy a Bitzlato nagyjából 3300 felhasználója, aki válaszolt a kérdésekre, 30%-ban már probléma nélkül kiutalta magénak a pénzét.
A válaszadók 3%-a rövid ideig tartó zárolásról számolt be, 4%-uk még mindig elérhetetlennek vallja a fiókját, és 12% nyilatkozott úgy, hogy még nem döntötte el, hogy hogyan és mikor vegye ki a kriptóit a platformról.
A felmérésben részt vevőknek több, mint a fele elmondta, hogy várják a tőzsde peer-to-peer piacterének az újraindulását.
Olvastad már? A Zeta Broker kereskedési robot beállítása és használata
Forrás: news.bitcoin.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.