A legutóbbi emelkedésével a LEO token a tizedik helyre került a kapitalizáció alapján történő rangsorban. Amellett, hogy ez szép teljesítmény, rávilágít arra is, mennyire sokszínű az élmezőny a felhasználási módok és a felépítés terén.
A LEO anélkül emelkedik, hogy lenne igazi használati értéke
A teljes nevén UNUS SED LEO nevű kriptopénzt közel egy éve indította a Bitfinex, ezzel pedig belépett a coinkibocsátó tőzsdék közé.
Bitcoin vásárlás, eladás gyorsan, kényelmesen, egyszerűen, biztonságosan. Válts kriptovalutát, mint például az Ether, Litecoin, Bitcoin Cash. Kattints a részletekért!
Jelenleg inkább spekulációs célú eszköznek tekinthetjük. A készlet nagyobb része a sokkal likvidebb Dragonex tőzsdén van, ahol népszerű a margin-kereskedők körében.
A Bitfinex pedig, mint kedvezményekre, például csökkentett jutalékra jogosító tokent definiálja.
Az, hogy a token bekerült a top10-be, más megvilágításba helyezi azt, hogy a befektetéseket igazából csak a Tetherrel való kapcsolatának köszönheti.
Sokan valószínűsítik, hogy az emelkedésben szerepet játszott az a 40 millió USD értékű, frissen nyomott USDT, amely a napokban érkezett meg a kriptopiacra.
A tőzsdetokenek tovább menetelnek
A Binance tőzsde BNB tokenjének sikerén felbuzdulva sok tőzsde dobott a piacra saját kriptopénzt, ezek közül némelyik komoly kapitalizációt is tudott gyűjteni.
Emellett ez a módszer könnyű pénzkeresetet jelent a tőzsdék számára. Nagyon sok nyújt kedvezményt a jutalékokból, így népszerűek a spekulánsok körében.
Nem meglepő módon azonban számos kritika éri ezeket a tokeneket. A leggyakoribb, hogy messze vannak attól a fajta decentralizációtól, amelyet a bitcoin képvisel.
A befektetők így úgy tartják a pénzüket ezekben, hogy a mögöttük lévő tőzsde teljes fennhatósággal rendelkezik fölöttük.
A Cointelligence tavaly közölt egy jelentést a Bitfinex tokenjéről, amelyben leírták, a LEO kódja úgy lett módosítva, hogy a tőzsde gyakorlatilag bármikor felülírhatja a használatát. A tőzsde kedvére módosíthatja a készletet, és akár a felhasználók privát tárcáiból is törölheti az egyenleget.
Ha hátralépünk egyet, és a kriptoszférát, mint ökoszisztémát nézzük, a LEO sikere megmutatja, mennyire bizonytalan a határ a kriptopénzek egyes definíciói között.
Jelenleg a top20-ban 5 stablecoin van, és néhány olyan is, amelyet egyetlen központi szereplő irányít. A hardcore kriptósok szerint ezeket nem is szabadna egy kalap alá venni a valódi decentralizált blokklánc-technológiát használókkal.
Mindenesetre figyelembe véve, hogy a kriptopiac milyen volatilitást él meg mostanában, nehéz lenne megjósolni a LEO jövőjét. Az viszont majdnem biztosra vehető, hogy a közeljövőben kulcsjátékosnak fog számítani.
Olvastad már? Kriptotőzsdével és Visa-kártyával támad a Coinbase új riválisa
Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂