A Bitcoin (BTC), a legnagyobb piaci kapitalizációval rendelkező kriptopénz június 24-én rövid időre 60.000 dollár alá esett. Május 3. óta ez volt az első alkalom, hogy a coin ilyen szintre került.
A BTC-nek azonban nem kellett sokáig várnia, hogy talpra álljon. Egy bizonyos ponton kiderült, hogy a Bitcoin elérte a 62.814 dollárt, a szélesebb piac ennél magasabb árfolyamokat várt.
De ez nem történt meg, mivel az érték a szerkesztés idején 61.107 dolláron cserélt gazdát.
A Bitcoin árfolyamának 58.890 dollárra való esése előtt a derivatív piacon a kereskedők számítottak erre a lépésre.
Az erős kezek újra felfelé küldték a BTC-t
Az ok, hogy a coin június 19-én erős eladásokat tapasztalt a német kormány részéről.
A negatív hangulat azután erősödött meg, hogy megerősítették, hogy az Mt.Gox, az egykori kriptotőzsde júliusban megkezdi 8,6 milliárd dollár értékű BTC felosztását a hitelezői között.
Ez az esemény sokkolta a piaci résztvevők gerincét, sokan gyengébb feltételeket sugalltak a BTC számára.
Eközben kiderült, hogy a közösségi médiában a „mélypont” megnövekedett felhívások is hozzájárultak a Bitcoin ugrásának okaihoz. Az alábbi, a Santimenttől kapott kép megerősítette ezt.
Történelmileg, amikor a társadalmi volumen és az alsó hívások dominanciája megugrik, az jelentős fellendüléshez vezet. Ez történt korábban a BTC-vel is.
De mivel a coin eltörölte a nyereség egy részét, vajon újra megugrik? Derítsük ki!
Ehhez megvizsgáltuk a Bitcoin likvidációs hőtérképét. Ez az indikátor előre jelzi azokat az árakat, ahol komoly likvidációkra kerülhet sor.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Az adatok azt sugallják, hogy a volatilitás nem ért véget
A likviditás magas területei is arra utalnak, hogy az árak ebbe az irányba mozdulhatnak el
A Hyblock adatait felhasználva a szerkesztés idején a 64.600 dollárnál magas likviditást figyeltünk meg. Ha tehát a spot vételi nyomás megnő, a BTC elérheti ezt a szintet.
Ha ez bekövetkezik, sok short pozíciót likvidálhatnak a piacon. A lefelé mutató oldalon egy másik likviditási csomópont 58.150 dollárnál volt.
Ez annyit jelent, hogy ha az eladási nyomás fokozódik, a Bitcoin ismét 60.000 dollár alá eshet.
Ráadásul a Coinglass adatai szerint az elmúlt 24 órában likvidált BTC-kontraktusok értéke elérte a 152,71 millió dollárt.
A likvidálás akkor történik, amikor egy kereskedő már nem tudja teljesíteni a pozíció nyitva tartásához szükséges margin követelményeket.
Ennek eredményeként a tőzsde lezárja a pozíciót, hogy megakadályozza a további veszteségeket. A Bitcoin esetében a piac nagyfokú volatilitása okozta a likvidálások zuhatagát.
A legnagyobb veszteséget a long pozíciók szenvedték el: 241,65 millió dollárt töröltek el 24 óra alatt. A shortok viszont 31,06 millió dollárt tettek ki.
A shortok olyan kereskedők, akik az árak csökkenését jósolják. A longok viszont olyan kereskedők, akik az árak emelkedésére fogadnak.
A továbbiakban a kereskedőknek óvatosnak kell lenniük, tekintettel arra, hogy a BTC iránya rövid távon továbbra is kockázatos.
Olvastad már? Íme, miért lehet a Bitcoin helyett az Ethereum a legjobb választás
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.