A Bitcoin (BTC) április 4-én 69.000 dollár fölé pattant vissza, mielőtt órákkal később 67.500 dollárra esett.
Az elemzés szerint a visszapattanásnak konkrét okai voltak. Az egyik legjelentősebb az a 10.000 BTC volt, amit az amerikai kormány eladott.
Ha ilyen eladások történnek, a várható reakció az árfolyam esése. Azonban ennek az ellenkezője történt, mivel a szélesebb piac reagált a fejleményre.
A göröngyös út jó lehetőségnek tűnik
Az ismeretlenek számára az eladott BTC a Silk Road-tól származott, egy olyan piactérről, amely kihasználta a Bitcoin előnyeit az illegális áruk értékesítésének megkönnyítésére.
Az elemzésünk alapján a piaci szereplők Fear, Uncertainty, and Doubt (FUD) (Félelem, bizonytalanság és kétség) jelenséget mutattak, mivel az év későbbi szakaszában további lefoglalt BTC-ket is eladhattak.
A Santiment közösségi eszközével észrevettük, hogy a résztvevők körében megugrott a „Silk Road” szó, ami azt jelzi, hogy féltek a Bitcoinra gyakorolt következményektől.
Ugyanerről a témáról januárban is szó esett, ami a közösségi hangerő emelkedését váltotta ki. Akkoriban a Bitcoin árfolyama felértékelődött.
Ha tehát a tömegek várakozásai továbbra is a FUD-ban sínylődnek, akkor a coin árfolyama újra megdöntheti a 69.000 dolláros szintet.
Azonban, ha a por leülepedik, a BTC végül oldalazó kereskedésbe kerülhet, hacsak nem jön egy olyan vételi nyomáshullám, amely megváltoztatja a hangulatot.
Közben a likviditási szinteket is megnéztük. A mutató elemzése szerint 68.000 és 71.000 dollár között van egy likviditási csomópont, ami azt jelzi, hogy a Bitcoin ára ezek felé a szintek felé emelkedhet.
Vigyázat, shortolók! Ez nem a Ti időtök
Ebben az esetben a nagy tőkeáttételű pozíciókkal rendelkező shortosok a pénzeszközeik megsemmisülését tapasztalhatják.
Emellett a Cumulative Liquidation Levels Delta (CLLD) értékét is figyelembe vettük. A CLLD a hosszú likvidálások és a shortok közötti különbség összege. Ha a CLLD pozitív, az azt jelzi, hogy több a long likvidáció.
Másrészről a CLLD negatív értéke azt jelzi, hogy a long likvidálások száma több, mint a shortoké.
A mutató azonban többet tud, mint a short vagy long különbségek azonosítása, mivel betekintést nyújt az árfolyammozgásokba is.
A fenti grafikonon láthatjuk, hogy a Bitcoin enyhe csökkenést regisztrált.
Emiatt a shortok megpróbálták kihasználni a csökkenést. A long likvidálási szintek ezzel szemben a longoknak lettek elérve, ahogy az árfolyam lassan helyreállt.
Ez a trend bikás irányt jelez a coin számára. Ha nem vigyázunk, akkor a shortok, akik ragaszkodnak a mozgásból való tőkésítéshez, likvidálásra kerülhetnek.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
A Bitcoin árfolyama a jövőben ismét 70.000 dollár felé emelkedhet. A kereskedőknek azonban óvatosnak kell lenniük, mivel a volatilitás intenzív lehet.
Az uralkodó ármozgás fényében bárki, aki nagy tőkeáttételű pozíciót nyit, erőszakos pozíciólezárás áldozatává válhat.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? A Bitcoin 67 ezer dollárnál, elérheti az új ATH-t, mielőtt jön a feleződés?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.