A Bloomberg Intelligence vezető makrostratégája, Mike McGlone, óvatos párhuzamot von a Bitcoin (BTC) parabolikus emelkedése az elmúlt mintegy tíz évben kísértetiesen hasonlít az 1929-es tőzsdei buborékhoz.
McGlone szerint a magas kamatkörnyezet hasonlít azokhoz a feltételekhez, amelyek a tőzsdei összeomláshoz vezettek 1930-ban.
Az elemző egy grafikont mutatott be, amely azt jelzi, hogyan tetőzött az amerikai diszkontráta 1929-ben éppen a Dow Jones Industrial Average 100 hetes mozgóátlagának lefelé fordulása előtt.
Az amerikai diszkontráta az a kamatláb, amelyet a bankoknak a Federal Reserve-től kapott kölcsönökért kell fizetniük.
A grafikon ugyancsak bemutatja a Fed kamatlábjának az elmúlt évben történt meredek emelkedését, egybevágva a Bitcoin 100 hetes mozgóátlagának lefelé mutató trendjével.
„Egyike a történelem egyik legjobban teljesítő eszközének és egy vezető indikátor – a Bitcoin – hasonlít a tőzsdei piachoz 1930-ban. A statisztikus és vállalkozó Roger Babson már jóval azelőtt figyelmeztetett a túlértékelt részvényárakra, hogy az közgazdász Irving Fisher 1929-ben kijelentette volna a „maradandóan magas szintet”. A FED a Babsonéhoz hasonló álláspont felé billenti az előítéletünket”.
One of the best-performing assets in history and a leading indicator — #Bitcoin — appears similar to the #stockmarket in 1930. Statistician and entrepreneur Roger Babson began warning about elevated equity prices well before economist Irving Fisher proclaimed a "permanently… pic.twitter.com/kKO04h2QoR
— Mike McGlone (@mikemcglone11) August 21, 2023
McGlone ugyancsak hangsúlyozza, hogy a Bitcoin születése emlékeztet a közel 100 évvel ezelőtti technológiai fejleményekre, amikor a villamosenergia, az autók, a légi közlekedés és a telefonok terjedtek el.
A Bloomberg elemzője szerint a Bitcoin parabolikus emelkedése és az 1920-as évek forradalmi technológiáinak megjelenése mindkettő olyan időszakban történt, amikor a Federal Reserve alacsony kamatlábakkal operált.
„Mi a pozitív ebben? Lefelé tartó tendencia, a Fed emel…”
A forradalmi technológiák eljövetele, a parabolikus áremelkedések, a túlzott likviditás és a spekuláció olyan elemek, amelyek közösek a Bitcoinban és a tőzsdei piacban, ahogy az 1929-es csúcs felé közeledett.
What's Bullish About This? Downtrend, Fed Hiking –
The advent of revolutionary technologies, parabolic price moves, excessive liquidity and speculation are what #Bitcoin has in common with the #stockmarket as it neared the 1929 peak. A big difference is that the #Fed Bank of New… pic.twitter.com/MILaU4YrrI— Mike McGlone (@mikemcglone11) August 21, 2023
Az egyik nagy különbség az, hogy a New York-i Fed Bank 1929 negyedik negyedévétől kezdve csökkenteni kezdte a kamatlábakat a zuhanó részvényárak közepette.
Olvastad már? A Bitcoin 2024-es feleződése 400.000 dollárra emelheti az árat
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.