A piaci elemzés kimutatta, hogy a Bitcoin (BTC) 67.740 dollárra való megugrása nem jelenti azt, hogy az árfolyam nem fog tovább zuhanni.
Valójában van rá esély, hogy a BTC akár 60.000 dollárig is csökkenhet. Ennek a következtetésnek a levonásához a likvidációs hőtérkép jött szóba.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A likvidációs hőtérkép segít a kereskedőknek a további veszteségek megelőzésében. A nagy likvidációs területek lehetnek támasz- vagy ellenállási területek.
Nem csupán felfelé megyünk
A Coinglass adatai szerint 67.626 és 68.000 dollár között nagy likviditási góc volt, ami azt jelzi, hogy a Bitcoin még egyszer megközelítheti ezeket a szinteket.
Lefelé pedig 60.160 dollárnál volt egy fő szint. Így a 67.000 és 68.000 dollár közötti ellenállás arra kényszerítheti a BTC-t, hogy 60.000 dollárig essen, ami később támaszként működhet.
A likviditás legkoncentráltabb területe azonban a 72.000 dollár lehetett, ami azt jelenti, hogy a következő emelkedés a Bitcoint erre a pontra tolhatja. Ennek az előfeszítésnek a megállapítása a realizált ár volt.
A realizált ár a Bitcoin kínálatával osztott átlagárat méri. Ez segíti a coin gazdasági állapotának megértését.
A likvidációs hőtérképhez hasonlóan ez a mérőszám is működhet a láncon belüli támaszként vagy ellenállásként.
A Bitcoin nem tért vissza a medvepiacra
Ha a Realized Price eléri vagy átlépi a Bitcoin értékét, az azt jelenti, hogy a coin medvefázisba esett.
A metrika például 2022 novemberében megfordította a BTC-t, ami megerősítette az árfolyam összeomlását.
Amikor ezt írtuk, a Realizált ár 29.142 dollár volt – kétszer alacsonyabb, mint a cikkírása idején mért érték. Ezzel a pozícióval arra lehet következtetni, hogy a BTC nem érte el a ciklus csúcsát.
Emellett értékeltük az SOPR arányt is. Az SOPR a Spent Output Profit Ratio (elköltött output profit arány) rövidítése. A definíció szerint az SOPR a teljes piac nyereségarányát méri.
E mérőszám értékét úgy számoljuk ki, hogy a hosszú távú tulajdonos SOPR-jét elosztjuk a rövid távú tulajdonos SOPR-jával.
Egy magas SOPR-arány azt jelenti, hogy a hosszú távú tulajdonosok profitja magasabb, mint a rövid távú tulajdonosoké.
Ha ez az eset áll fenn, az azt jelenti, hogy a piac közel van a csúcshoz. Fordítva, egy alacsony SOPR-arány azt jelzi, hogy a rövid távú tulajdonosok nagyobb nyereséget értek el, mint hosszú távú társaik.
A szerkesztési időpontban az arány 2,08 volt. Ha erre a szintre csökken, az arra utal, hogy a Bitcoin árfolyama feljebb mozdulhat.
Például az arány ugyanezt az értéket érte el a Bitcoin márciusi történelmi csúcsát megelőzően.
Ezenkívül a mérőszám jelenlegi állapota azt sugallta, hogy a BTC ismét rallyzhat. Ez alkalommal a 72.000 dollárig való elmozdulás is érvényesíthető lenne.
De ahogy korábban említettük, a régió eléréséhez az első lépés egy 60.000 dollárig történő korrekció lehet.
Közben a BTC először egy konszolidációs fázison mehet keresztül. Ezután több likviditás áramolhatna ki a coinból, ami a fellendülést megelőzően a visszaesést hajtaná.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Hogyan alakul az Ethereum jövője?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.