Egy friss kutatás szerint a bitcoin „minden versenytársát legyűri”, köztük a Visát és a MasterCardot is, ha így folytatódik a jelenlegi növekedése.
Olvastad már? Brian Kelly szerint 6.000 dollár a bitcoin következő célja
A DataLight kutatása összehasonlította a bitcoinnal a hagyományos fizetési rendszereket, köztük a PayPallal is.
A bitcoin csupán tíz év leforgása alatt a legnagyobb fizetési szolgáltatók versenytársává nőtte ki magát, ez szinte exponenciális növekedés.” a kutatócég összefoglalója szerint.
Ha folytatja a jelenlegi ütemet, akkor tíz éven belül minden vetélytársát lehagyja.
A Visa 1958-ban jelent meg, a MasterCard 1966-ban. A PayPal csak 1998-ban indult, ám mára az egyik vezető fizetőszolgáltatóvá nőtte ki magát, ez azonban még mindig lassabb tempó, mint amit a bitcoin diktál.
A DataLight szerint a jelenlegi technikai akadályok ellenére idővel a bitcoin lehet a világ vezető fizetési rendszere.
„A bitcoin fizetési rendszere már most sokkal fejlettebb, mint a hagyományos fizetési rendszerek és a banki átutalások.”
Ha tovább fejlődik a bitcoin, akkor minden bizonnyal a világ vezető fizetési rendszere lehet.
„Meglepő” statisztikák
A DataLight a bitcoin jelenlegi hálózati kapacitását vette figyelembe, ez jelentősen alacsonyabb, mint a hagyományos rendszerek kapacitása. De a bitcoin egyéb területeken is jeleskedik, például az átlagos tranzakciós értékben.
2018-ban ez 41.615 dollár volt, ehhez képest a Visa esetén ez 90 dollár, a Mastercard esetén 80 dollár, a PayPal esetén 58 dollár volt.
Ez megmutatja, hogy a bitcoin sokkal hasznosabb nagyobb összegek kifizetésére, melyet a befektetők előnyben részesíthetnek a kisebb fizetésekkel szemben.
2018 végén a tranzakciós költségek is elérték a mélypontjukat, még a legkisebb kifizetések is szinte azonnal megerősítésre kerültek.
Az olyan láncon kívüli megoldáson, mint a Lightning Network meg is oldhatják a mikrofizetések költségeit, mellyel még versenyképesebb lenne a bitcoin.
„Ezért lesz a 2018-as medve piac csak egy kis bukkanó, miután újra megindul az exponenciális növekedés és újabb árfolyamcsúcsokat érünk el.”
Fontos a decentralizáció
A DataLight megemlítette a decentralizáció előnyeit is. A bitcoin jelenleg nagyjából 10.000 csomóponttal rendelkezik, melyek hasonlítanak a hagyományos fizetési rendszerek data centereihez.
A Visa 119, a Mastercard 98, a PayPal 51 ilyen data centerrel rendelkezik.
Jelenleg 25 millió bitcoin tárca létezik, mely sokkal kevesebb, mint a forgalomban lévő hitel és bankkártyák, de a bitocintárcákon átlagosan nagyobb összegeket tárolnak, mint a hagyományos eszközökön.
Nem csak a kutatók bíznak ennyire a bitcoinban, Jack Dorsey, a Twitter vezérigazgatója is hatalmas bitcointámogató, valamit Tim Draper, híres befektető is.
Dorsey már nyíltan is dicsérni kezdte a bitcoint és a Lightning Networkot, korábban irtunk róla, hogy szerinte 2028-ra a bitcoin lesz az internet hivatalos valutája.
Az általa birtokolt Square fizetési rendszer jelenleg számos bitcoinfejlesztőt keres.
Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon. Legyen szép napod!
Szeretnéd támogatni a munkámat, akkor itt tedd meg:
BTC: 34vcA11dH3AbVWkEbQraCvM2vNFkT6JFJM
LTC: MGfcUc7YSHLbYuoEEaoFvhZBLRW1KuSnRE
ETH: 0xe6E0D778d323786c1151163d2A3472989Fe7aA53
KÖSZÖNÖM!