Mivel az intézmények védelmet követelnek az infláció és a dollár elértéktelenedése ellen, a történelmi trendek szerint a bitcoin akár jelenlegi ára nyolcszorosára is nőhet a Bloomberg Intelligence szerint.
A bitcoint továbbra is sokat kritizálják a túl nagy volatilitása miatt, de a Bloomberg egyik elemzője úgy véli, hogy ez éppen fordítva, egy „kockázatmentes” választássá válik majd a befektetők számára.
Mike McGlone, a Bloomberg Intelligence vezető árucikkelemzője március 25-i tweetjében azt mondta, hogy ez az év mérföldkövet jelentett a legnagyobb kriptovaluta számára.
A 400.000 dolláros BTC „rímelne” a történelemmel
McGlone feltöltött egy grafikont a BTC/USD átlagáráról és a Bitcoin Liquid Indexről, amely egy intézményi használat elemzésére létrehozott árfolyammutató.
„A globális digitális tartalékeszközzé válás felé vezető úton 2021-ben véleményünk szerint a bitcoin egy kockázatmentes eszköz lehet” – írta McGlone.
Az ábra potenciális csúcsa a korábbi viselkedéssel számolva akár 400.000 USD is lehet, ahogy azT a diagramon is láthatjuk.
Ez jóval nagyobb mint más becslések, például a „Stock to Flow” becslése, amely 2024-ig átlagosan 288.000 dolláros árat jósol.
#Bitcoin in Transition to Risk-Off Reserve Asset: BI Commodity — Well on its way to becoming a global digital reserve asset, a maturation leap in 2021 may be transitioning Bitcoin toward a risk-off asset, in our view. pic.twitter.com/Ycr1LSqEAJ
— Mike McGlone (@mikemcglone11) March 26, 2021
Ugyan McGlone nem közölt pontos részleteket a Bloomberg álláspontja mögött álló tényezőkről, az év fókuszpontja a vállalatok körében, hogy a bitcoin csökkenti, nem pedig növeli a portfóliókockázatot.
Gyakran jelennek meg új jelentések a BTC kincstári allokációiról, a befektetői kedvet pedig nem befolyásolja az egyre magasabb ár.
„Jelenleg a küldetésem a világ vagyonmérlegének rendezése” – mondta Michael Saylor, a MicroStrategy vezérigazgatója, az egyik legnagyobb kincstári bitcoinbefektető a héten a TIME-nak adott interjúban.
Saylor tavaly nyáron beindította a trendet a vállalatok körében, amelynek eredményeként több mint 52 milliárd dollárt költöttek BTC-re, ami mostanra meghaladja a 73 milliárd dollárt – derült ki a Bitcoin Treasuries forrásaiból.
A Morgan Stanley lett az első nagy bank, amely hozzáférést ad bitcoinalapokhoz a magas nettó vagyonú befektetők számára, azonban továbbra is ismerős ellenérveket terjesztenek a kitettség ellen.
„A Morgan Stanley a nagy egyenlegű egyéni számlákon 2,5%-ra korlátozza a kriptohozzáférést. Ezek a számlák meghaladják a 2 millió dollárt, és több mint hat hónapja aktívak. Mindez azt mutatja, hogy a bank szerint a bitcoin nagyon kockázatos, emiatt korlátozni kívánja a pénzt veszítő befektetők jogi felelősségét” – állította nemrég Peter Schiff.
Eközben a Fed elnöke, Jerome Powell a bitcoint az arany „helyettesítőjeként” emlegette, Schiff nemtetszésére, de hozzátette, hogy ez nem jelent kockázatot sem a dollárra, sem a pénzügyi stabilitásra.
Ahogy arról a Cointelegraph korábban beszámolt, a BTC átlagos hozama a valuta kezdete óta minden évben meghaladja a 200%-ot.
Olvastad már? „Az motivál bennünket, hogy valami jót alkossunk” – interjú Kazár Viktóriával, az Inlock társalapítójával
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!