A Bitcoin (BTC), a konszolidáció és a lefelé irányuló nyomás időszakát követően a potenciális fellendülés jeleit mutathatja.
A közelmúltbeli zuhanás, amely a BTC-t 28.000 dollár alá vitte, változást okozott a piaci hangulatban, ami egyeseket arra késztetett, hogy megkérdőjelezzék egy korai bikapiac jelenlétét.
A fellendülés a cél
A Santiment azonban kimutatta, hogy az aktív címek száma növekedett, olyannyira, hogy az augusztus 3-i mérőszám meghaladta az elmúlt három és fél hónap magasságát.
📈 #Bitcoin's address activity has surged to its highest level in 3.5 months in August. This utility increase, combined with major loss transactions & negative sentiment, is a strong sign that a short-term (at minimum) $BTC price bounce is more probable. https://t.co/5PzjYROX5T pic.twitter.com/G2tevAWdSM
— Santiment (@santimentfeed) August 3, 2023
Az aktív címek emelkedése a BTC tranzakciókban történő felhasználásának megugrására utal.
De nem csak erről volt szó. Az emelkedés egybeesett a negatív hangulat és a veszteségek nagyobb tranzakciókkal.
Történelmileg ez azt bizonyítja, hogy a konszolidáció időszaka hamarosan véget érhet. A BTC viszont visszapattanhat a felfelé ívelő pályára.
Az on-chain analitikai platform által fentebb megosztott grafikonon az on-chain volumen a profit és a veszteség között -0,155-re csökkent.
A piaci jövedelmezőség kulcsfontosságú mutatójaként ez a csökkenés azt jelenti, hogy a veszteségfelvételi volumen túlsúlyban volt a realizált nyereséggel szemben.
Továbbá a 30 napos piaci érték és a megvalósult érték (MVRV) aránya is negatív volt.
Az MVRV arány a piaci és a realizált kapitalizáció közötti kapcsolatot méri. A pozitív tartományban lévő értékek a piaci csúcs felé való előrehaladást jelzik.
Ezzel szemben, ha a mérőszám negatív tartományban van, az azt jelenti, hogy a BTC közel lehet a mélyponthoz.
A BTC tehát a cikkírásakor inkább hajlamos volt talpra állni, mint újra lecsúszni. Egy másik mérőszám, amelyet ebben a tekintetben figyelembe kell venni, a volumen.
A tempó kialakulóban van
Az írás időpontjában a volumen 12,32 milliárd volt. Bár ez a metrika csökkent, korábban augusztus 2-án 20,05 milliárdra emelkedett, ami a likviditás növekedését jelzi.
Ezért, ha a volumen újabb emelkedést tapasztal, az megadhatja az alaphangot a BTC pattanásához.
Eközben a Bitcoin realizált piaci kapitalizációja 396,98 milliárd dollár volt a CryptoQuant szerint.
Ez a mérőszám a hálózati érték és a láncban lévő volumennel súlyozott ár összehasonlításával próbálja mérni egy coin értékét.
A piaci sapkával összehasonlítva az on-chain adatok azt mutatták, hogy a piaci érték messze előrébb volt 567,11 milliárd dollárral.
Jellemzően, amikor a piaci cap és a realizált cap hasonló értékű, vagy az utóbbi egy kicsit magasabb, az a piaci alj közelségét jelezheti.
Ebben az esetben azonban a BTC-nek megvan a lehetősége a fellendülésre.
A cikkírásakor az árat azonban nem biztos, hogy érvényes alappontnak tekinteni. Ennélfogva, ha a BTC ismét csökken, még mindig a 25.000 dolláros régió körül lehet.
Olvastad már? A Litecoin (LTC) feleződése véget ért, de hol vannak a bikák?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.