Az elmúlt 24 órában nőtt az optimizmus a kriptopiacon, mivel a Bitcoin (BTC), a kriptók királya visszaszerezte a 61 ezer dollárt.
A trend azonban nem tartott sokáig, mivel az érme árfolyamkorrekciót tapasztalt. Nézzük meg közelebbről, mi történik a BTC-vel.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A Bitcoin ismét medvésbe fordul
A kriptokirály bikás lendületet vett, és augusztus 20-án sikerült 61 ezer dollár fölé emelkednie.
A forgatókönyv azonban hamarosan megváltozott, mivel a medvék átvették az irányítást a piacon.
A CoinMarketCap szerint a BTC árfolyama az elmúlt 24 órában több mint 2,5%-ot esett. A cikk írásakor az érme 59.500 dolláron kereskedett, több mint 1,17 billió dolláros piaci kapitalizációval.
Az érdekesség az volt, hogy ez a mostani árkorrekció nem volt előre nem látható.
Ali, egy népszerű kriptoelemző egy tweetet tett közzé, amelyből kiderült, hogy a BTC TD szekvenciája eladási jelzést mutatott.
When the TD talks, you listen! ✅🎯 https://t.co/w44dN5PMGz pic.twitter.com/lD5MIzs0vC
— Ali (@ali_charts) August 20, 2024
Röviddel azután, hogy a jelzést nyilvánosságra hozták, az érme árfolyama korrekciót tapasztalt.
Pillantsunk a CryptoQuant adataira rámutatott jó néhány tényezőre, amelyek szerepet játszhattak a BTC zuhanórepülésében.
Az elemzésünk szerint a BTC árfolyam-tartaléka emelkedett, ami az eladási nyomás növekedésére utal.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Azt, hogy a befektetők eladták a Bitcoint, tovább bizonyította a tőzsdei nettó árfolyam, mivel az emelkedett.
Egészen pontosan a BTC nettó tőzsdei befizetése a 7 napos átlaghoz képest magas volt.
A nagyobb befizetések nagyobb eladási nyomást jelentenek. Mindazonáltal a BTC Coinbase Prémiuma zöld maradt, ami arra utal, hogy az amerikai befektetők körében a vételi hangulat dominált.
Vajon folytatódik ez a tendencia?
Ezután vetettünk egy pillantást a Glassnode adataira, hogy megtudjuk, mekkora az esélye annak, hogy ez a csökkenő tendencia folytatódik. Azt találtuk, hogy a Bitcoin NVT-aránya jelentősen csökkent.
A mérőszám csökkenés azt jelenti, hogy egy eszköz alulértékelt, ami áremelkedésre utal. Kezdésnek az NVT-arányt úgy számítják ki, hogy a piaci tőkeértéket elosztják az átadott on-chain volumennel, USD-ben mérve.
A derivatív piacon azonban a dolgok nem a vevőknek kedveztek. A BTC vételi/eladási aránya például pirosra váltott. Ez egyértelműen azt jelentette, hogy a határidős piacon az eladási hangulat dominált.
Ezért megnéztük a BTC napi grafikonját, hogy jobban megértsük, mire számíthatunk. A technikai mutató MACD bikás kereszteződést mutatott.
A BTC Relatív Erősség Indexe (RSI) lassan közeledett a semleges jelhez, ami bikás jelzést jelentett.
Mindazonáltal a Chaikin Money Flow (CMF) csökkenő tendenciát mutatott, mivel csökkenést regisztrált.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
Olvastad már? Miért mondja a legendás elemző, hogy a Bitcoin konszolidációs szakasza még messze nem ért véget
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.