A bitcoin esik, a részvények ralira készülhetnek Biden stimulusának bejelentésére

-

Vajon miért nem növeli a bitcoin árfolyamát a további amerikai gazdaságösztönző intézkedések kilátásba helyezése?
A Bitcoin pénteken is veszteségeket könyvelhetett el annak ellenére, hogy az inflációt fokozó további amerikai ösztönző intézkedések várhatók.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


Joe Biden amerikai elnök pénteken teszi közzé első teljes költségvetését, amelyben 6 billió dollárnyi szövetségi kiadást tervez a 2022-es pénzügyi évre, és 8,2 billió dollárt 2021-ig – írja a The New York Times.
A javaslatból látszik, hogy a Biden-kormányzatot továbbra sem tántorítják el a közelmúlt inflációs félelmei, és nem valószínű, hogy egyhamar elzárja a likviditási csapot, miután 2020 márciusa óta már több billió dollárt pumpált a rendszerbe a koronavírus-járvány gazdasági hatásainak ellensúlyozására.
Ez potenciálisan kedvező fejlemény a bitcoin számára, amelyet széles körben digitális aranyként emlegetnek.
A vezető kriptopénz azonban a cikk írásakor 35.800 dollár közelében cserél gazdát, ami 7%-os esést jelent az elmúlt 24 órában.
A csökkenés egy nappal azután következik be, hogy a vevőknek nem sikerült megvetniük a lábukat a 40.000 dolláros határ fölött.
A nagyobb likviditási kilátások azonban felfelé hajtják a részvényeket. Az európai Stoxx 600 indexet 0,43%-os emelkedéssel, 445 pont feletti új rekordmagasságon kereskedik az Investing.com szerint.
Az S&P 500-hoz kötött határidős ügyletek szintén pozitív kilátásokat sejtetnek pénteken, 0,5%-os emelkedéssel.
A Bitcoin kedvezőtlen reakciója a további ösztönző intézkedésekről szóló bejelentésekre zavarba ejtőnek tűnik, tekintve, hogy az elmúlt 12 hónapban 5000 dollárról 60.000 dollár fölé emelkedett.

Eközben folyamatosan nőtt az amerikai 10 éves megtérülési ráta, a kötvénypiac hosszú távú jövedelmezőségét előrejelző mutató.
A kriptopénz a Wall Street nagyágyúitól és több tőzsdén jegyzett vállalattól is megerősítést kapott mint inflációs fedezeti eszköz.
„Személy szerint inkább a bitcoin, mint a kötvény”– mondta a Bridgewater Associates alapítója, Ray Dalio egy egyórás beszélgetés során a CoinDesk tartalomért felelős vezetőjével, Michael J. Caseyvel a hét elején a Consensus 2021 konferencián.
A kriptovaluta-bányászat környezeti hatásaival kapcsolatos növekvő aggodalmak, valamint Kína közelmúltbeli szabályozási bejelentései szintén távol tarthatják a vásárlókat.

„Úgy tűnik, hogy a lakossági kereskedelem lelassul, miközben a szabályozási aggályok és a Kínából származó ESG FUD [félelem, bizonytalanság és kétség] került a középpontba” – mondta Matthew Dibb, a Stack Funds társalapítója. „Sok piaci szereplő fedezi a pozíciókat azon várható hírek fényében, amelyek (esetleg) napvilágra kerülnek.”

Az ESG a „környezeti, társadalmi és vállalatirányítási” kifejezés rövidítése, amely a vállalatok fenntarthatóságára és a társadalomra gyakorolt hatására utal.

A Bitcoin a hónap elején 58.000 dollárról meredeken közel 30.000 dollárra esett, miután a Tesla környezetvédelmi aggályokra hivatkozva felfüggesztette a bitcoinnal történő járművásárlások lehetőségét.

„A környezetvédelmi aggályok idővel egyre nagyobbak lesznek. Ez hosszú távon komoly ellenszelet fog jelenteni a bitcoin számára, és segít leszorítani a dominanciát” tweetelte Alex Kruger kereskedő és elemző.

Emellett az a félelem, hogy a Federal Reserve az infláció ellensúlyozására kamatot emelhet, nyomás alatt tarthatja a kriptopénzt. Ez azért van, mert a kamatemelések felhígítják az olyan értékőrző eszközök vonzerejét, mint amilyen a bitcoin.
A Bloomberg szerint a kamatláb-kereskedők felerősítették azokat a felvetéseket, hogy a Fed jövőre emelni fogja a hitelfelvételi költségeket, sokkal korábban, mint ahogy azt a döntéshozók jelezték.

„A Fed széleskörű gazdaságtámogatása a világjárvány kezdete óta feljebb tolta az eszközárakat, beleértve a részvényeket és a kriptovalutákat is” – mondta Ariel Zetlin-Jones, a Carnegie Mellon University Tepper School of Business közgazdász docense a CoinDesknek egy e-mailben a hónap elején.

„Végső soron ennek a támogatásnak a megszüntetése valószínűleg új ellenszelet fog jelenteni az eszközárak növekedése számára”.

A kamatemelési félelmek felerősödhetnek, ha a személyi fogyasztási kiadások (core PCE) – a Fed által preferált inflációs mérőszám – túlszárnyalja a várakozásokat. Ez a bitcoin mélyebb eséséhez vezethet.

„Technikai szempontból a BTC konszolidációs fázisban van. Arra számítunk, hogy a következő két hétben 30.000-40.000 dollár között fog ingadozni az árfolyam” – mondta Dibb.

(Forrás: Coindesk)

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Gary Gensler, a SEC elnöke januárban távozik posztjáról

Gary Gensler, az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletének (SEC) elnöke hivatalosan bejelentette, hogy januárban lemond tisztségéről. A hírt csütörtökön erősítette meg egy Twitter-közleményben, valamint a...

Ripple (XRP) árfolyam elemzés 11.22.

Prémium Ripple (XRP) A piaci hangulat rendkívül bikássá vált, és a Bitcoin hamarosan eléri a 100 ezer dolláros mérföldkövet. Miközben a többi altcoin szűk sávban kereskedik, az XRP...

Vajon a BTC át tudja törni a 100.000 dollárt, és lesz-e visszahúzódás a kitörés után?

A BTC az utóbbi időben folyamatosan új csúcsokat döntött a héten, ma átlépte a 99.000 dollárt, és már csak egy ugrás választja el a 100.000...

250 milliárd dolláros Bitcoin-tartalék emelheti az árfolyamot 1 millió dollárra?

Ahogy a Bitcoin korlátozott készlete egyre inkább előtérbe kerül, úgy terjed az ötlet, hogy nemzetek kezdhetnek el nagyobb mértékben kriptovalutát felhalmozni. Donald Trump választási győzelme...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.