A stablecoinok kulcsszerepet játszanak a Bitcoin bikapiacán és medvepiacán egyaránt.
Likviditást biztosítanak a BTC-be áramló tőkén keresztül, emellett értéktartó szerepük is van a gyengébb időszakokban.
De vajon a stablecoinok likviditása valóban akadályozza a Bitcoin növekedésé
A CryptoQuant alapítója, Ki Young Ju szerint a stablecoinok önmagukban nem képesek jelentős bikapiaci lendületet generálni.
Legutóbbi elemzésében rámutatott, hogy a Bitcoin és stablecoin tartalékok együttesen sem elegendőek a legoptimistább forgatókönyv kiváltására.
Ju így fogalmazott:
„Az elmúlt két hétben jelentős ETF-beáramlást tapasztaltunk, amit a BlackRock IBIT vezetett. Ha azonban a spot ETF-beáramlások lassulnak, akkor a Coinbase Prime-hoz hasonló brókercégek BTC/USD vásárlói nyomása gyengülhet, ami a piac stagnálásához vezethett.”
Az elemzésből kiderült, hogy a Bitcoin tartalékok több mint hatszorosan haladják meg a stablecoin tartalékokat.
Ez azt jelenti, hogy a jelenlegi stablecoin tartalékok nem elegendőek a Bitcoin iránti csúcskereslet kielégítéséhez.
A cikk írásakor a Bitcoin piaci kapitalizációja 1,38 billió dollár körül mozgott, míg a stablecoinok összesített piaci kapitalizációja 172,887 milliárd dollár volt.
Fontos megjegyezni, hogy ez az érték szeptemberben még mindössze 123,74 milliárd dollár volt, ami az elmúlt három év legalacsonyabb szintje.
A Bitcoin ETF-ek keresletet generálnak
Az elemzés kitért az ETF-ek Bitcoin árfolyamára gyakorolt hatására is. Az utóbbi két hétben a Spot ETF-ek iránti kereslet mérséklődése gyenge kereslettel párosult, ami akár stagnálás veszélyét is jelentheti a Bitcoin árfolyama számára, ha a Spot ETF-kereslet tovább csökken.
Ez az észrevétel egybeesett a legutóbbi ármozgásokkal és ETF áramlásokkal. Október utolsó napján a Bitcoin ETF-ek iránti kereslet visszaesett, miután egy héten keresztül pozitív beáramlásokat regisztráltak.
Például az ETF-ek pénteken 54,9 millió dolláros nettó kiáramlást mutattak. Eközben a BTC nehezen tudott visszatérni a 70 000 dolláros szint fölé, ami a kereslet lassulásának jele.
Ennek ellenére a Bitcoin ETF-ek az idei jóváhagyásuk óta 62%-kal nőttek. Az ETF áramlások eddigi teljesítménye egyértelműen jelzi az intézményi befektetők növekvő érdeklődését.
A cikk írásakor a Bitcoin ETF-ek több mint 24,4 milliárd dollárt tartottak, ami az intézményi kereslet növekedését jelzi.
A legutóbbi kiáramlások valószínűleg az elnökválasztás körüli bizonytalansággal függnek össze.
Érdekes lesz figyelemmel kísérni, hogyan alakulnak az események a választások után.
Ezenkívül az intézményi befektetők reagálnak a globális likviditás visszatérésére, ami pozitív fejlemény lehet a Bitcoin tulajdonosai számára.
Az alacsonyabb kamatlábak kedvezhetnek a kockázatvállalási kedv növekedésének, ami hosszú távon kedvezhet a kriptopiacoknak is.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Tőzsdén kereskedett spot XRP-alapot indítana a 21Shares
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.