Joao Wedson, a CryptoQuant elemzője szerint a Bitcoin árfolyama, amely az elmúlt héten 6%-os csökkenést mutatott, a 24.000 dolláros árfolyamnál elérhette a helyi mélypontot.
Wedson a 350 napos mozgóátlag és a BTC Taker Buy Sell Ratio mutatóját alkotó 100 napos exponenciális mozgóátlag értékelését követően jutott erre a következtetésre.
Wedson szerint a Taker Buy Sell Ratio indikátorral az elemzők azt találták, hogy a 350 napos MA és a 100 napos EMA képes azonosítani a BTC árfolyamának trendváltozásait.
Megjegyezte továbbá, hogy a 100 napos EMA egy értékvonalat keresztezve helyi csúcsokat és mélypontokat is jelezhet, vételi vagy eladási lehetőségeket kínálva.
Ez Wedson szerint egy medveciklust indíthatott el, ami a BTC árfolyamának csökkenő tendenciáját eredményezheti.
Forrás: cryptoquant.com
A kriptovaluta-eszközök helyi árfolyampontjainak azonosítása szempontjából néhány láncközi mérőszám hatékony volt ebben a tekintetben.
Az egyik leghatékonyabb mutató az Age Consumed, amely a korábban inaktív érmék viselkedését figyeli a blokkláncon.
Az Age Consumed megugrása azt jelzi, hogy jelentős számú inaktív token került át új címekre, ami a hosszú távú tulajdonosok viselkedésében bekövetkezett hirtelen és markáns változást jelez.
Mivel a hosszú távú tulajdonosok és a tapasztalt kereskedők ritkán hoznak impulzív döntéseket, a szunnyadó érmék újbóli aktivitása gyakran a piaci feltételek jelentős változásának felel meg.
A BTC elfogyasztott korát vizsgálva február 22-én, amikor a király érmével 23.700 dolláron kereskedtek, az Age Consumed metrikában egy kiugró értéket találtunk.
A BTC árfolyama a következő három napot rallyval töltötte, és 24.100 dolláron kereskedett.
A BTC árfolyamának növekedése, amely az Age Consumed értékének emelkedését követte, azt jelentheti, hogy a vezető érme a 23.700 dolláros árponton elérte a mélypontját, és további emelkedésre kell számítani.
Forrás: santiment.net
Egy másik mutató, amely hasznos lehet ebben a tekintetben, a BTC hálózati nyereség/veszteség aránya (NPL).
Ez a mérőszám kiszámítja az összes érme átlagos nyereségét vagy veszteségét, amelyet naponta új címekre utalnak át.
Ezt a megközelítést arra használják, hogy azonosítsák a profitfelvétel vagy a birtokosok kapitulációjának eseteit a blokkláncon.
Az NPL-mérőszám csökkenése gyakran jelzi a „gyenge kezek” általi rövid távú kapitulációt és az „okos pénz” visszatérését a piacra.
Ezért fordulnak elő ezek a mélypontok gyakran egyidejűleg a helyi fellendülésekkel és az árfolyam-emelkedés fázisaival.
Ez volt a helyzet a BTC esetében az elmúlt néhány napban.
A Santiment adatai február 22-én a király érme NPL-jének jelentős csökkenését mutatták ki, amelyet azóta az árfolyam emelkedése követett.
Forrás: santiment.net/
Olvastad már? Fogolycserében vehet részt Alexander Vinnik
Kiemelt kép: Mehmet Hocalı
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.