A Bitcoin éves tranzakciós volumene megelőzte a Visa-t. Ez jelentős mérföldkő, különösen, ha figyelembe vesszük, hogy a Bitcoin decentralizált hálózaton működik, és nem érte el a Visa méretű globális felhasználást.
Mielőtt azonban pezsgőt bontanánk, nézzünk meg néhány olyan részletet, amely gyakran észrevétlen marad.
Először is, a „tranzakciós volumen” kifejezés kissé félrevezető lehet. A Bitcoin esetében a hálózati aktivitás nagy részét az elmúlt évben az Ordinals tette ki,ez egy olyan protokoll, amely lehetővé teszi, hogy a blokkláncban lévő satoshik egyedi azonosítót kapjanak, és extra adatokkal – például képekkel – lehessen tranzakciókat lebonyolítani.
A protokoll nagy gyakoriságú tranzakciókat bonyolít le. Tehát, bár a tranzakciók puszta mennyisége lenyűgöző, ez nem feltétlenül jelzi a széles körű kiskereskedelmi használatot vagy elfogadást.
Bitcoin has surpassed Visa's annual transaction volume. Pretty incredible for a decentralized settlement network.
Next up: ACH and ultimately Fedwire. pic.twitter.com/32VTILMNXI
— Will Clemente (@WClementeIII) September 16, 2023
Nos, miért trükkös a Visa és a Bitcoinhoz hasonló kriptohálózatok összehasonlítása a tranzakciók tekintetében?
Nos, a Visa egy évtizedek óta létező, központosított fizetési rendszer, amelyet a fogyasztói tranzakciókra optimalizáltak.
A Bitcoin ezzel szemben egy decentralizált hálózat, ahol a tranzakciók a kávévásárlástól kezdve a több millió dolláros vagyonátutalásig bármit megjeleníthetnek.
A kettő alapvetően különböző eszköz, mindegyiknek megvannak a maga szabályai, korlátai és felhasználási esetei.
Mindezek ellenére a Bitcoin tranzakciós volumene a Visa fölé emelkedett, ami továbbra is nagy jelentőségű esemény.
Ez a decentralizált hálózatok növekvő befolyásának bizonyítéka. Ugyanakkor kérdéseket vet fel azzal kapcsolatban, hogy milyen lehet a pénzügyi környezet a jövőben.
Lehet, hogy a decentralizált hálózatok egy nap a központi rendszereket elavulttá téve válnak majd általánossá?
Jelenleg a decentralizált fizetések teljes körű elfogadása nem megy olyan zökkenőmentesen, mint ahogy azt a kripto rajongói várnák.
El Salvador kísérlete egyértelműen megmutatta számos gyengeségét és problémáját, amelyekkel a lakosságnak szembe kell néznie a digitális fizetésekkel való interakció során.
Olvastad már? Hamarosan volatilissá válik az Ethereum árfolyama?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.