Prémium tartalom!
Prémium
Bitcoin
A Bitcoin árfolyama továbbra is egy szűk tartományban rekedt, ami bizonytalanságot teremt a kriptopiacon.
A napi grafikon azonban a tartomány legfelső ellenállásánál megfordulási jeleket mutat, ami visszasüllyesztheti az árakat a 16800 dolláros szintre.
Akárhogy is, van-e mód arra, hogy a Bitcoin véget vessen ennek a konszolidációnak?
- A 17300 dollárról történő potenciális visszafordulás a Bitcoin elhúzódó konszolidációjára utal.
- Az 50 napos EMA dinamikus ellenállásként áll az emelkedő árakkal szemben
- A Bitcoin napközbeni kereskedési volumene 12,7 milliárd dollár, ami 12%-os csökkenést jelez.
Az elmúlt két hétben a Bitcoin árfolyama szigorúan két vízszintes, 17300 és 16800 dolláros tartományon belül mozgott, ami nyilvánvalóan tartományhoz kötött rallyt jelez.
A november 8-i masszív beáramlást követően a coin ára egy csapásra lepattant az 16800 dolláros támaszról, és elérte a 17300 dolláros ellenállást.
A vevők azonban még mindig nehezen tudnak kitörni ebből a tartományból, ami azt jelzi, hogy az eladók továbbra is védik a magasabb szinteket.
A magasabb ár visszautasító gyertyák a 16800 dolláros korlátnál kiemelik a medvés fordulat nagy valószínűségét.
Így ez a visszafordulás beállította a Bitcoin árát, hogy 2%-ot zuhanjon, hogy újra meglátogassa az 16800 dolláros támaszt, szenvedve a folyamatban lévő konszolidációt, amely még néhány ülésszakra kiterjed.
A kereskedéseknek azonban szükségük lesz a fent említett tartományi korlátokból való kitörésre, hogy irányított rallyt és lehetséges célokat kezdeményezzenek.
Vajon a Bitcoin ár tovább fog zuhanni?
Az on-chain adatszolgáltató, a Glassnode közelmúltbeli tweetje kiemeli a Bitcoin befektetők által realizált veszteséget.
Over the last 365-days, a total of $213B in Realized Loss has been locked in by #Bitcoin investors.
This compares to yearly Profits of $455B realized in the 2020-21 bull.
This reflects a relative capital loss of ~47% of the bull market gains, similar in scale to the 2018 cycle. pic.twitter.com/y5jaSWEZ83
— glassnode (@glassnode) December 8, 2022
Az adatok azt mutatják, hogy a befektető az elmúlt 365 napban realizált, de kiemeli azt is, hogy a 2020-21-es bikában realizált éves profit 455 milliárd dollár.
Meglepő módon ez a 47%-os bikapiaci nyereséggel járó tőkeveszteség hasonló a 2018-as ciklus nagyságrendjéhez.
Továbbá ezek a veszteségek a tulajdonosok bizalmának gyengeségét jelzik, amelyek a piaci hangulatot az eladási szándék felé billentik.
Mindenesetre, hogy a piac megismétli-e a történelmet, és kivált-e egy 2019-eshez hasonló rallyt, egy kicsit korai megmondani.
Technikai indikátorok:
Relative Strength Index: Az RSI mutató(49,8%) tükrözi a coin legutóbbi árfolyamának ütemét és nagyságát, ami semleges kilátásokat jelez a piaci szereplők részéről.
EMA-k: A letöltő EMA-k(50 és 100) általános csökkenő tendenciára utalnak, és az eladóknak adják a fölényt.
FONTOS: Az itt megtalálható oktatási anyag nem minősülnek befektetési tanácsadásnak. Szimplán ismeretterjesztő, informatív céllal jöttek létre.
Ezen információk felhasználójának tudnia kell, hogy a piac kiszámíthatatlan és kereskedései után vállalnia kell a következményeket. A sikeres, profitábilis kereskedés nem garantált.
Megosztom a gondolataimat, kereskedéseimet, pozíciómat, de felelősséget nem tudok és nem is fogok érte vállalni.
Minden ember más kockázattűrő képességgel rendelkezik, ezért nem lehet mindenkinek egy általános választ adni, ami megfelelő lenne. Egyediek vagyunk.
Ami valakinek jó befektetés, az másnak nem biztos. Ilyenkor fontos, hogy személyre szabottan kell döntést hozni, hiszen mindenki más gazdasági helyzete, célja, illetve gondolkodásmódja.
Nem ígérek / ígérünk semmilyen fix hozamot, profitot, amit a kereskedésekkel el tudsz érni.