A Bitcoin-bányászat nem csupán technológiai megszállottak játéka, hanem egy hatalmas iparág, amely évente 4,1 milliárd dollárral járul hozzá az amerikai gazdasághoz, és több, mint 31.000 munkahelyet teremtett az országban.
Texas az élen
A Perryman Group jelentése szerint az iparág különösen tizenkét kulcsfontosságú államban jelentős, de Texas messze a legnagyobb szereplőnek számít.
A texasi Bitcoin-bányászat önmagában 1,7 milliárd dolláros gazdasági hatást gyakorol és több, mint 12 200 embernek ad munkát.
Georgia szintén jelentős központ, 316,8 millió dollárral és 2300 munkahellyel járul hozzá az iparághoz, míg New York állam 225,9 millió dollárt termel és 1600 embernek biztosít állást.
A Bitcoin-bányászok azonban nemcsak munkahelyeket teremtenek, hanem aktív szerepet vállalnak a helyi közösségek életében is, hiszen számos vállalat támogat közösségi programokat, adományokat oszt, rendezvényeket szponzorál, és infrastruktúra-fejlesztésekbe fektet.
Emellett speciális képzési programokat is indítanak a helyi munkaerő fejlesztése érdekében.
Stabilabb energiahálózat, zöldebb technológia
A Bitcoin-bányászattal kapcsolatban az egyik legérdekesebb fejlemény, hogy segíthet az elektromos hálózat stabilizálásában.
Bár a bányászat nagy energiaigényű tevékenység, a bányászfarmok rugalmasan tudják szabályozni a fogyasztásukat.
Texasban például az Electric Reliability Council külön kiemelte, hogy a Bitcoin-bányászok kiszámítható energiafelhasználása megkönnyíti a hálózat kezelését, és ösztönzi az új energiatermelési beruházásokat.
Természetesen nem mindenki örül a bányászat energiafogyasztásának. Egyes államok, például New York, korlátozásokat vezettek be a környezeti hatásokra hivatkozva, bár azt is hozzá kell tenni, hogy ugyanezek a korlátozások nem lettek bevezetve a magánrepülőgépek üzemanyagára.
Hm, furcsa. Országos szinten a törvényhozók folyamatosan vitáznak az iparág szabályozásáról, legyen szó adózásról vagy fenntarthatósági előírásokról.
Válaszul egyre több bányászcég fordul a környezetbarát megoldások felé.
Egyes vállalatok megújuló energiaforrásokat használnak, míg mások innovatív módon hasznosítják az energiát, például a bányászgépek által termelt hőt üvegházi növénytermesztésre vagy olajmezőkből származó metán újrahasznosítására.
Dacára a médiában terjedő hazugságoknak, a valóságban a Bitcoin-bányászat az egyik legzöldebb iparág a világon, hiszen energiafelhasználásának több, mint 50%-a megújuló forrásokból származik.
Trump nagy kriptoálma
Ha Donald Trump tervei valóra válnak, az Egyesült Államok a világ kriptovaluta-központjává válhat.
A 2024-es kampánya során az elnök kihangsúlyozta, hogy a Bitcoin-bányászatot nemzetbiztonsági prioritásként kell kezelni, sőt, még olyan erőművek építését is felvetette, amelyek kizárólag bányászatot szolgálnának ki.
Az elképzelése szerint az összes hátralévő Bitcoin bányászata az Egyesült Államok területén belül maradna, erősítve az ország pozícióját a kripto- és mesterséges intelligencia szektorokban.
Olvastad már? Akár Milei argentin elnök leváltásához is vezethet a Libergate-botrány, de nem sok esély van rá
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.