A legújabb kiadásban a „kriptománia” számos eredménye szerepel, köztük a CryptoPunk NFT rekordeladása és Salvador, amely az első országként fogadta el a BTC-t törvényes fizetőeszközként.
A Guinness Rekordok Könyve a „kriptománia” kategóriában a rekordkönyv legújabb kiadásába a Bitcoint és számos blokklánceseményt is felvett.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A kripto elismerése egy olyan mainstream alapmű által, mint a Guinness Rekordok Könyve, azt jelzi, hogy a blokklánc és a digitális eszközök az elmúlt néhány évben a nyilvánosság által leginkább érintett témák közé tartoztak.
A múlt hónapban indított 2023-as kiadásba számos figyelemre méltó kriptoteljesítmény került be, amelyek a bitcoint, a kriptoelfogadást, a rajongói tokeneket és a non-fungible tokeneket (NFT-k) ölelik fel.
A Bitcoin nem meglepő módon a legértékesebb kriptopénzként lett elismerve, a 2022. március 24-i 816,69 milliárd dolláros piaci kapitalizációjával, miközben elismerést kapott azért is, mert a világ első decentralizált kriptopénze volt, miután 2009 elején indult.
„A Bitcoint úgy fejlesztették ki, hogy megoldást kínáljon arra a kihívásra, hogy egy digitális valutát úgy szabályozzanak, hogy a tranzakciókat ne felügyelje semmilyen központi szervezet, vagy megbízható harmadik fél” – olvasható a Guinness Rekordok Könyvének online leírásában, hozzátéve, hogy korábban már voltak más próbálkozások, amelyek végül egy megbízható harmadik félre támaszkodtak.
Az OG NFT projekt, a CryptoPunks is bekerült a „legdrágább NFT gyűjtői tárgy” közé, miután a CryptoPunk #5822-t 23,7 millió dollárért, azaz 8000 etherért adta el idén február 12-én Deepak Thapliya vállalkozó.
Érdemes megjegyezni, hogy a Beeple 69,3 millió dolláros NFT-rekordeladása nem került be, mivel a cég az NFT gyűjtői tárgyat „előre renderelt sablonok köré épített, korlátozott példányszámú műalkotás-készletként” írta le.
A rajongói tokenek szintén kategóriaként jelentek meg a könyvben. A Manchester City tokenje – amelyet a Socioson keresztül 2021 júniusában indítottak útjára – a „legértékesebb szurkolói tokenként” került rögzítésre, 2022. március 24-én 47,1 millió dolláros piaci értékkel.
Salvador szintén bekerült a könyvbe, mivel tavaly júniusban „elsőként fogadta el a Bitcoint törvényes fizetőeszközként”.
„Azt remélték, hogy ez a lépés, amelyet a Világbank elítélt, csökkenteni fogja a nemzetközi átutalások költségeit – ami fontos szempont egy olyan ország számára, amely a tengerentúli munkavállalók által hazaküldött pénzre támaszkodik” – olvasható a közleményben.
A Guinness Rekordok Könyve szóvivője a Cointelegraph-nak elmondta, miszerint minden kiadás „igyekszik tükrözni az adott év korszellemét és az olvasóink által valószínűleg megvitatott témákat”, és a kriptó csatlakozott az olyan témákhoz, mint az űrutazás és a TikTok mint kulcsfontosságú témák.
„Érdeklődéssel fogjuk figyelni ezt a területet a következő néhány évben, ahogy a kriptó alapjául szolgáló technológiák fejlődnek és egyre szélesebb körű alkalmazásokat alkotnak meg” – mondták.
Arra a kérdésre, hogy mi volt a kriptománia legfejfájdítóbb és legmonumentálisabb rekordja, a szóvivő a Bitcoin innovációját emelte ki, megjegyezve, hogy a vállalatnak sokáig tartott, mire rájött, hogy mi a helyzet:
„Ennek a területnek a kutatásához nemcsak arra kellett rájönni, hogyan írjuk le, mi az a blokklánc […], hanem kontextusba kellett helyezni a kriptopénzekkel kapcsolatos több évtizedes kutatásokat, és azt is, hogy miben különbözik ez a kriptopénz minden korábbi projekttől.”
Múlt héten a Binance kriptotőzsde is felfedte, hogy Guinness-rekordot döntött, miután elismerést kapott az eddigi legnagyobb kriptotanfolyam lebonyolításáért. A Blockchain Landet Nuevo Leónban tartották, és 289 ember vett részt rajta.
Olvastad már? A Binance új indexe a 10 legnagyobb kriptopénzt követi
Forrás: cointelegraph.com
Kiemelt kép: Christine Foesier
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!