A bitcoin az aranyat helyettesítheti, nem a dollárt

A FED elnöke, Jerome Powell felelevenítette a bitcoint illető véleményét, amely szerint bár túlságosan volatilis, és nincs fedezete, az arany helyettesítőjévé válhat.
A Bank of International Settlements által szervezett rendezvényen beszélve szóba kerültek a kriptopénzek is, és Powell nem rejtette véka alá a véleményét.

Hol van a fedezet?

Kérdésként merült fel, hogy a kriptopénzek vajon veszélyt jelentenek-e a pénzügyi stabilitásra, Powell pedig egy jól ismert érv-csokrot vonultatott fel.

„A kriptoeszközök nagyon volatilisek, elég csak megnézni a BTC-t, így nem túl hasznosak értéktárolásra, és fedezet sincsen mögöttük. Főleg a spekuláció megy, ezért is nem használja senki fizetőeszközként. Túl sok a spekuláció. Ilyen értelemben inkább az aranyat helyettesíthetik, nem a dollárt.”

Powell szavai nagyjából egybeesnek a FED mostanában kiadott nyilatkozataival, ez a nézőpont pedig 2019 óta nem sokat változott. Janet Yellen, az USA következő pénzügyminisztere szintén kifejezte az ellenérzéseit a decentralizált kriptókkal szemben nemrégiben.
Yellenhez hasonlóan Powell szavai is a negatív hangulatot táplálták, a bitcoin árfolyama 1000 dollárnál többet esett a hatásukra. Viszont Powell egyetért a bitcoin legnagyobb rajongóival abban, hogy a BTC az arany új formája lehet.
Ez a megállapítás biztos nem esik túl jól Peter Schiff és a többi hozzá hasonló arany-rajongónak, hiszen őszerintük a nemesfém a valódi generációs értéktároló.

Csak a közérdek

A BIS részéről Augustin Carstens, a Német Szövetségi Banktól pedig Jens Weidmann is egyetért Powellel abban, hogy a jegybanki kriptók fejlesztéséhez érdemes tanulmányozni a stablecoinokat.
Ezen a ponton az előadás kicsit szokatlanná vált, a résztvevők amolyan mantraként ismételgették a jegybanki, állami kriptók, és a decentralizált vagy magánkibocsátású stablecoinok közötti nyilvánvaló különbségeket.

„Egy stablecoin, fedezve egy szuverén állami valutával, komoly értékkel bír bármely kriptoeszközzel szemben. De ez a hitelesség az állami valutától jön.”

Ezután elhangzott az előadás legviccesebb mondata is, hiszen Powell szerint „a fiat pénzek kibocsátásakor a közjó az elsődleges szempont”.
A stablecoinok pedig szerinte nem fogják a globális pénzrendszer alapját képezni a jövőben.

Olvastad már? A defi-t és egyes NFT-ket is jobban megregulázna a FATF

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Gemini lelépett Kanadából, most a Kraken terjeszkedik az országban

A Kraken kriptotőzsde új engedélyeket szerzett Kanadában. Ezzel újabb mérföldkőhöz értek a megfelelés tekintetében. A Kraken 2024. április 1-jén korlátozott kereskedői engedélyt kapott az Ontario Értékpapír...

Új malware támadások az Android kriptotárcák ellen

Vendégbejegyzés Alaposan felkavarta a kedélyeket egy frissen felfedezett, Android eszközökön kriptotárcákat ürítő malware. Főleg a törökországi és spanyolországi felhasználók körében okozott nagyobb riadalmat, hiszen a támadásokat...

Történelmi mélyponthoz közelít a Pi Network tokenjének árfolyama

A Pi Network közösségi kriptovaluta ára történelmi mélyponthoz közelít. Egyre több érmét bocsátanak ki. A CoinMarketCap adatai szerint a Pi Network (PI) árfolyama a cikk írásakor...

Ezekre az altcoinokra érdemes figyelni az amerikai stratégiai kriptotartalék kapcsán

Donald Trump elnök döntése, hogy hivatalos amerikai kriptotartalékot hozzon létre, hatalmas izgalmat keltett. Az Államkincstár és a szövetségi ügynökségek április 5-én hozzák nyilvánosságra digitális eszközeiket,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.