A bitcoin az aranyat helyettesítheti, nem a dollárt

A FED elnöke, Jerome Powell felelevenítette a bitcoint illető véleményét, amely szerint bár túlságosan volatilis, és nincs fedezete, az arany helyettesítőjévé válhat.
A Bank of International Settlements által szervezett rendezvényen beszélve szóba kerültek a kriptopénzek is, és Powell nem rejtette véka alá a véleményét.

Hol van a fedezet?

Kérdésként merült fel, hogy a kriptopénzek vajon veszélyt jelentenek-e a pénzügyi stabilitásra, Powell pedig egy jól ismert érv-csokrot vonultatott fel.

„A kriptoeszközök nagyon volatilisek, elég csak megnézni a BTC-t, így nem túl hasznosak értéktárolásra, és fedezet sincsen mögöttük. Főleg a spekuláció megy, ezért is nem használja senki fizetőeszközként. Túl sok a spekuláció. Ilyen értelemben inkább az aranyat helyettesíthetik, nem a dollárt.”

Powell szavai nagyjából egybeesnek a FED mostanában kiadott nyilatkozataival, ez a nézőpont pedig 2019 óta nem sokat változott. Janet Yellen, az USA következő pénzügyminisztere szintén kifejezte az ellenérzéseit a decentralizált kriptókkal szemben nemrégiben.
Yellenhez hasonlóan Powell szavai is a negatív hangulatot táplálták, a bitcoin árfolyama 1000 dollárnál többet esett a hatásukra. Viszont Powell egyetért a bitcoin legnagyobb rajongóival abban, hogy a BTC az arany új formája lehet.
Ez a megállapítás biztos nem esik túl jól Peter Schiff és a többi hozzá hasonló arany-rajongónak, hiszen őszerintük a nemesfém a valódi generációs értéktároló.

Csak a közérdek

A BIS részéről Augustin Carstens, a Német Szövetségi Banktól pedig Jens Weidmann is egyetért Powellel abban, hogy a jegybanki kriptók fejlesztéséhez érdemes tanulmányozni a stablecoinokat.
Ezen a ponton az előadás kicsit szokatlanná vált, a résztvevők amolyan mantraként ismételgették a jegybanki, állami kriptók, és a decentralizált vagy magánkibocsátású stablecoinok közötti nyilvánvaló különbségeket.

„Egy stablecoin, fedezve egy szuverén állami valutával, komoly értékkel bír bármely kriptoeszközzel szemben. De ez a hitelesség az állami valutától jön.”

Ezután elhangzott az előadás legviccesebb mondata is, hiszen Powell szerint „a fiat pénzek kibocsátásakor a közjó az elsődleges szempont”.
A stablecoinok pedig szerinte nem fogják a globális pénzrendszer alapját képezni a jövőben.

Olvastad már? A defi-t és egyes NFT-ket is jobban megregulázna a FATF

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Új DeFi projekt készül túlszárnyalni az Ethereumot és a Shiba Inut, miközben ára 800%-ot emelkedik

Vendégbejegyzés Miközben a kriptopiac a következő nagy mozgást várja, a DTX Exchange az, amely az utóbbi időben reflektorfénybe került 800%-os áremelkedésével. Bár az Ethereum és a...

Az SEC elállt a Coinbase elleni pertől

A Coinbase vezérigazgatója, Brian Armstrong az X-en jelentette be, hogy az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) elállt a tőzsde elleni pertől. A hír izgalmat váltott...

Egyre több bűncselekményt követnek el kriptovalutákkal Oroszországban

Oroszországban egyre több bűncselekmény kapcsolódik a kriptovalutákhoz – közölte az ország Legfelsőbb Bírósága. Egy nemrég tartott ülésen, amelyen Vlagyimir Putyin elnök is részt vett, Irina Podnoszova,...

A Ripple és Cardano árfolyam-előrejelzés: Kitörés közeleg? Egy új kripto 10-szeres árnövekedést érhet el az AI piac kapcsolatai miatt

Vendégbejegyzés A vezető kriptovaluták, mint a Ripple (XRP) és a Cardano (ADA) az utóbbi időben jelentős volatilitást tapasztaltak. Az XRP árfolyama az elmúlt 30 napban kétszámjegyű csökkenést...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.