Az Irán és Izrael közötti feszültség fokozódik, és ennek következtében megugranak az olaj- és energiaárak.
Egy blogbejegyzésében Hayes kifejtette, hogy amennyiben a konfliktus során támadás érné a nagyobb olaj- és földgázmezőket, az olaj ára drámai emelkedésnek indulna.
A Bitcoin globális menedékeszköz lett?
Hayes szerint egy ilyen helyzet az összes energiaárat magával húzná fefelé, mivel azok az országok, amelyek olajhiánnyal küzdenek, kénytelenek lennének alternatív energiaforrásokat keresni gazdaságuk fenntartásához.
Hayes elmagyarázta, hogy a Bitcoin lényegében digitális formában tárolt energia, ezért ha az energiaárak emelkednek, akkor a Bitcoin értéke is nőni fog a hagyományos pénznemekben mérve.
Bár a bányászati jövedelmezőség változhat a hashráta ingadozása miatt, Hayes szerint, ha a hashráta csökken, a bányászati nehézség is visszaesik.
Ez a rendszer önszabályozó mechanizmusának köszönhetően lehetővé tenné, hogy új bányászok továbbra is profitáljanak, még a magasabb energiaárak ellenére is.
Az arany és az olaj áremelkedése közötti kapcsolat
Hayes érvelésének alátámasztására történelmi adatokat is mutatott, amelyek szerint a 1973-1982-es olajválságok idején jelentős árnövekedések voltak a nyersanyagpiacokon.
Az arab olajembargó és az iráni forradalom következtében az olaj ára 412%-kal emelkedett, míg az arany 380%-kal növekedett, követve az olaj árának változását.
Habár Bitcoin akkoriban még nem létezett, az inflációs időszakokban kimutatható némi korreláció a Bitcoin és a nyersanyagok között.
Spekulatív forgatókönyvek
Hayes azt is felvetette, hogy ha a Közel-Kelet olaja eltűnne a piacról, a Bitcoin blokklánca továbbra is zavartalanul működne.
Úgy véli, hogy a Bitcoin ára legalább megtartaná az értékét az energiához viszonyítva, és nagy valószínűséggel a hagyományos pénznemekben is növekedne.
Ezen a héten az olajárak enyhén csökkentek, a West Texas Intermediate ára például 3,7%-kal esett vissza, és október 17-én 71,09 dolláron állt hordónként.
Ezzel szemben a Bitcoin ezen a héten több, mint 8%-ot emelkedett, október 18-án pedig elérte a 68.000 dollárt, ami július vége óta nem látott szint.
Az arany szintén rekordmagasságot ért el, október 17-én unciánként 2711 dolláron zárt, mivel a befektetők biztonságos menedéket keresnek a közelgő amerikai választások és a fokozódó közel-keleti feszültségek miatt.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? A Dogecoin a BTC fellendülése után 0,13 dollárt bont, de el tudja-e kerülni a visszafordulást?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.