„A Bitcoin a kriptokirály, és megvan a helye a világban” – mondja az eToro vezérigazgatója

-

Egyes régiók talán be akarják tiltani a bitcoint, de az iparági szakértők szerint a BTC-nek megvan a helye a világban.
Míg az olyan országok, mint Salvador, tárt karokkal fogadták a Bitcoint, más régiók a digitális valuta törvényes betiltását szorgalmazzák.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


Yoni Assia, az eToro vezérigazgatója például a Miamiban megrendezett Bitcoin 2021-en adott exkluzív interjú során a Cointelegraph-nak elmondta, hogy a Bitcoint tartja a „kriptók királyának„, megjegyezve, hogy a legnépszerűbb digitális valutának megvan a maga helye:

„Meglepődnék, ha a következő három-öt évben nem látnánk a Bitcoin árfolyamának jelentős emelkedését, mivel még mindig van 5 milliárd ember a világon, akiknek alapvetően nincs jó helyi pénznemük”.

Ahhoz azonban, hogy ez az álom valóra váljon, Guy Hirsch, az eToro U.S. ügyvezető igazgatója a Cointelegraph-nak elmondta, hogy az embereknek hinniük kell a decentralizált pénz erkölcsösségében:

„Úgy gondolom, hogy a Bitcoin erkölcsi érve és az emberek megtanítása arra, hogy ez a helyes dolog, az, hogy alapvetően szétválasztjuk az államot és a pénzt. Ez végső soron megteremti azt a jövőképet, amelyre mindannyian törekszünk”.

Szabályozások: A régi világ és az új világ összekapcsolása

A decentralizált jövőre való felkészülés érdekében Assia megemlítette, hogy az eToro hidat épít a hagyományos pénzügyek és a kriptoipar között.
Mint ilyen, Assia kifejtette, hogy a kriptoeszközök és a részvények kombinációja fontos.

„Ügyfeleink többsége mind kriptovalutákkal, mind részvényekkel kereskedik a platformon. Szerintem ez mindenképpen egy olyan trend, amely a jövőben is folytatódni fog” – mondta.

Assia továbbá megemlítette, miszerint jó látni, hogy egyre több intézmény lép be a kriptotérbe, különösen ha a decentralizált pénzügyeken, vagyis a defi-on belüli innovációról van szó:

„A defi jelenleg egy kicsit vadnyugat. Nincs szabályozás, nincsenek igazi pénzügyi intézmények, de rengeteg elképesztő innováció. Szerintem sok ilyen innovációt fogunk látni, ami a hagyományos vagy szabályozott pénzintézetekbe, központosított cégekbe megy, hogy közvetlenül a fogyasztóknak kínálhassák ezt az innovációt.”

Assia emellett megemlítette, hogy szerinte a következő 10 évben több mint 100 billió dollárt fognak átcsoportosítani a natív digitális eszközökbe.

Megjegyezte, hogy ezt az a gondolat fogja ösztönözni, hogy szinte minden pénzügyi eszköz végül a blokklánchálózatokba fog beépülni a jövőben.

Olvastad már? Doge NFT, Paris Hilton a pályán és erősödő játékipar

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Gary Gensler, a SEC elnöke januárban távozik posztjáról

Gary Gensler, az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletének (SEC) elnöke hivatalosan bejelentette, hogy januárban lemond tisztségéről. A hírt csütörtökön erősítette meg egy Twitter-közleményben, valamint a...

Ripple (XRP) árfolyam elemzés 11.22.

Prémium Ripple (XRP) A piaci hangulat rendkívül bikássá vált, és a Bitcoin hamarosan eléri a 100 ezer dolláros mérföldkövet. Miközben a többi altcoin szűk sávban kereskedik, az XRP...

Vajon a BTC át tudja törni a 100.000 dollárt, és lesz-e visszahúzódás a kitörés után?

A BTC az utóbbi időben folyamatosan új csúcsokat döntött a héten, ma átlépte a 99.000 dollárt, és már csak egy ugrás választja el a 100.000...

250 milliárd dolláros Bitcoin-tartalék emelheti az árfolyamot 1 millió dollárra?

Ahogy a Bitcoin korlátozott készlete egyre inkább előtérbe kerül, úgy terjed az ötlet, hogy nemzetek kezdhetnek el nagyobb mértékben kriptovalutát felhalmozni. Donald Trump választási győzelme...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.