A Bitcoin (BTC) 37.999 dollárig történő emelkedése a coin legmagasabb pontját jelentette, amit az év kezdete óta elért az árfolyam.
Ennek eredményeként a kereskedők a BTC árfolyamának csökkenésére fogadtak, derült ki a Santiment adataiból.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A Santiment szerint a Bitcoin értékének 37%-os 30 napos emelkedése azt eredményezte, hogy több long pozíció nőtt, mint short.
🤑 #Bitcoin, now up +37% in 2 months, has seen its ratio of traders opening #bullish positions (vs. #bearish) hitting 3-month highs. Also, the total open interest on exchanges has ballooned to $7.2B. Ideally, $BTC will continue rising after #FOMO settles. https://t.co/YImIUMGRyl pic.twitter.com/4TyZe5YfFz
— Santiment (@santimentfeed) November 8, 2023
A long pozíció nyitása azt jelenti, hogy a kereskedő arra számít, hogy az eszköz árfolyama emelkedni fog, és közben profitál belőle.
A short pozíció ennek az ellenkezőjét jelenti, ami az árfolyam várható csökkenését jelzi.
A Santiment adataiból készült on-chain elemzés azt mutatta, hogy a nyitott bikás pozíciók az elmúlt három hónapban voltak a legmagasabbak.
Nincs visszavonulás, nincs megadás
A bikás pozíciókhoz hasonlóan a Open Interest is 7,2 milliárd dollárra ugrott. Az Open Interest a piacon lévő, forgalomban lévő határidős szerződések teljes volumene.
Ha növekszik, az azt jelenti, hogy több likviditást szánnak egy eszközre. A csökkenés azt is jelenti, hogy több pozíciót zárnak.
Az emelkedő árfolyam mellett a Open Interest emelkedése azt jelenti, hogy elegendő erő áll a BTC folyamatos emelkedésének hátterében. A mutató azt mutatta, hogy a kereskedők akár 40.000 dollárt is megcéloztak.
Ezenkívül a piacon jelenleg a Fear of Missing Out (FOMO) felfogás létezik.
A FOMO egy olyan pszichológiai érzés, amikor az emberek (befektetők és kereskedők) irracionális döntéseket hoznak a potenciális nyereségek kihagyásával járó nyugtalanság miatt.
Ezt erősítette a Bitcoin fear and greed index. A Glassnode szerint a Bitcoin fear and greed index a cikkírás idején 74 volt.
Ez a mérőszám nullától 100-ig terjed. Célja szintén a befektetők hangulatának értékelése.
Ha az érték közelebb van a nullához, az azt jelenti, hogy rendkívüli félelem van.
Ezzel szemben a 100-hoz közelebbi érték extrém mohóságot jelent. E számok között vannak a semleges értékek, amelyek határozatlanságot jeleznek.
A Bitcoin fear and greed index értékelése magas mohóságot (zöld színű) mutatott a piacon. Ezért nem biztos, hogy jó lenne belépőt keresni a piacra, mivel az túlhevült.
A shortolóknak tartaniuk kell
A kapzsiságtól függetlenül a likvidációs szintek a megjelenési időpontban azt jelezték, hogy nem biztos, hogy közel van egy számottevő zuhanás.
Ezek a szintek jellemzően a margin számlákhoz és nem a spot kereskedőkhöz kapcsolódnak.
A definíció szerint a likvidációs szintek olyan becsült árszintek, amelyek a kereskedők pénzeszközeinek eltörléséhez vezethetnek.
A HyblockCapitals adatai alapján értékelésünk azt mutatta, hogy a magas tőkeáttétellel rendelkező, 35.032 dolláros árfolyamot megcélzó short pozíciókat fenyegetheti a pozíció kényszerű lezárása.
A BTC/USD 4 órás grafikonja szerint úgy tűnik, hogy a Bitcoin 40.000 dollárig tartó emelkedését nem lehet megállítani.
Ezt a következtetést az Awesome Oscillator (AO) is megerősítette.
A szerkesztés idején az AO 1271-re ugrott, ami azt jelzi, hogy a rövid távú mozgóátlag nagyobb, mint a hosszabb távú.
Az AO növekvő zöld sávjai azt is jelzik, hogy a vevők teljes mértékben uralták a piacot. Így a Bitcoin medvék számára nehéz lehet jelentős nyereséget elérni.
Ha a támasz kitart és a vásárlási nyomás megnő, a Bitcoin árfolyama meghaladhatja a 37.000 dollárt, és a 40.000 dollárig tartó utazás szinte teljesen eldőlt.
Olvastad már? Miért nem érhet véget egyhamar Solana győzelmi sorozata?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.