A Coinglass adatai szerint a Bitcoin (BTC) határidős ügyletek open interest-je 16 hónapja a legmagasabb szintre emelkedett.
Az on-chain adatszolgáltató szerint a vezető érme összesített futures open interest-je május 29-én 516k BTC-re emelkedett. A BTC határidős open interest utoljára 2023 januárjában volt ilyen magas.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A BTC határidős open interest a fennálló határidős szerződések vagy pozíciók teljes számát mutatja, amelyek még nem kerültek lezárásra vagy elszámolásra.
Ha emelkedik, az a piaci aktivitás megugrását vagy a kereskedők hangulatának pozitív változását jelzi.
Ez azt jelzi, hogy több piaci szereplő nyit újabb pozíciókat.
A BTC növekvő open interest mellett a kriptopénz tőzsdéken belüli finanszírozási aránya továbbra is pozitív maradt, még akkor is, ha továbbra is jelentős ellenállásba ütközik a 70 000 dolláros árszintnél.
A finanszírozási rátákat az örökös határidős ügyleteknél használják annak biztosítására, hogy a szerződéses ár közel maradjon az azonnali árhoz.
Ha egy eszköz határidős finanszírozási rátája pozitív, az erős keresletet jelez a long pozíciók iránt. Ez a bikás jel arra utal, hogy az eszköz árnövekedése folytatódhat.
A Coinglass adatai szerint a BTC finanszírozási rátája 0,0106% volt a cikkírás ideje szerint.
A Bitcoin egy tartományban totyog
Megállapítható, hogy a BTC az elmúlt hét napban a 20 napos exponenciális mozgóátlaga közelében mozgott. Ha egy eszköz így kereskedik, akkor azt mondják, hogy a piac konszolidációban van.
Ez azért van így, mert az ilyen mozgások azt jelentik, hogy sem a vevők, sem az eladók nem gyakorolnak erős kontrollt a piac felett.
A BTC elmúlt napokban tapasztalt szűk sávú mozgását a csökkenő Average True Range (ATR) is megerősítette.
A cikkírás idején 2,373-as értéken állt az érme ATR-je, ami az elmúlt héten közel 10%-kal csökkent.
Az ATR egy eszköz árfolyam-ingadozását méri egy kiválasztott időszakban. Ha lefelé mutat, az a konszolidáció jeleként értelmezhető.
Emellett a BTC Relatív Erősség Index (RSI) és a Money Flow Index (MFI) értékei a cikkírás idején 53,85, illetve 57,94 voltak.
Ezeknél az értékeknél ezek a mutatók azt jelezték, hogy sem a vevők, sem az eladók nem voltak teljes mértékben uraik a helyzetnek, mivel az érme árfolyama továbbra is konszolidálódott vagy egy tartományon belül ingadozott.,
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Készüljünk fel a mém érme rallyra – Hogy ne hagyjuk ki a 300%-os nyereséget?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.