A Binance szerint Kína egy kétrétegű digitális valutával váltaná le a készpénzt

A Binance kiadott egy részletes kutatást a Kínai Jegybank új központi bank által kibocsátott digitális valutájáról (CBDC). A kutatás szerint az új valuta egy kétrétegű rendszer lesz, melynek célja a készpénz leváltása.
A Binance Research, a Binance adatelemzéssel és kutatásokkal foglalkozó részlege nemrég kiadott egy részletes kutatást a jegybank új valutájáról.

A tanulmány megvizsgálta a digitális valuta legfőbb tulajdonságait, valamint a mögötte álló technológiát. A kutatás szerint az új valuta egy kétrégetű rendszer lesz, amely valószínűleg minden forgalomban lévő érmét és bankjegyet leváltana.
A jegybank digitális valutája 1:1 arányban fiattal is fedezve lenne. A két réteg a jegybankból és az alatta álló kereskedelmi bankokból állna, a második réteget a magánszemélyek és vállalkozások adnák.
Lényegében a jegybank össze lenne kötve a kereskedelmi bankokkal az első réteg segítségével a valuta kiadására és beváltására. A kereskedelmi bankok és a kereskedelmi piac között a második réteg adná a kapcsolatot.

A jegybank eddig nem adott ki pontos technikai adatokat a digitális valutájáról, szóval egyes tényezők eltérhetnek.
A jegybank arra sem adott választ, hogy a valuta blokkláncalapú lesz-e. A Binance Research szerint az új rendszert akár bankszámla nélkül is alkalmazni lehetne.

 „A kínai digitális valutát két fél akár bankszámla nélkül is küldhetné egymásnak. Ez eltér a legtöbb országban működő fizetési és pénzutalási rendszerektől.”

A Binance szerint a valuta a készpénzhez hasonlóan akár anonim is lehet „a felhasználók szemszögéből”, de ezt akár irányítani is lehetne.

 „A CBDC végső célja, hogy a készpénzhez hasonló forgalma legyen, ’irányítható anonimitás’ mellett. Más szavakkal az első réteg a jegybankkal és a pénzügyi intézményekkel regisztrálva lenne, de a második réteg hálózata anonim lenne a felhasználók szemszögéből. A jegybank hivatalnokai szerint ez segítene a renminbi forgalmán és nemzetközi felhasználásán is.”

A kétrétegű rendszer segítségével a jegybank másodpercenként akár 300 000 tranzakció feldolgozására is képes, amely a Bitcoin esetében például nem lehetséges.
A Binance szerint az egész egy „láncon kívüli küldés és láncon történő fizetés” mechanizmussal megoldható, vagy oldalláncok és egyéb megoldások segítségével.

Olvastad már? A nagy váltó vs. tőzsde teszt – mi a különbség, és melyiket érdemes választnani

A jegybank úgy véli, hogy a CBDC leválthatja a készpénzt, vagyis a forgalomban lévő bankjegyeket és érméket, de nem azokat a vagyonokat, melyekkel a központi bank vagy egyéb pénzbirtokló intézmények rendelkeznek, és már „digitalizálva lettek”.
Forrás: coinspeaker.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Michael Saylor szerint „A bitcoinra nem vonatkoznak vámok”

A kriptopiac csütörtökön jelentős visszaesést szenvedett el, miután Donald Trump elnök váratlan vámbejelentése megrázta a befektetőket világszerte. A bitcoin és más digitális eszközök is komoly...

Trump kölcsönös vámintézkedései félelmet keltenek – újra nyomás alatt a Bitcoin

A Bitcoin ismét bizonytalan időszak elé néz, miután az Egyesült Államok új kereskedelmi vámokat vezetett be, amelyek tovább fokozzák az amúgy is ingatag piaci helyzetet....

A Binance tényleg a kriptokereskedelem megállíthatatlan óriása?

Igen, a Binance továbbra is uralja a kriptokereskedelmet. Nemcsak egyszerűen a vezető szerepről van szó, hanem egy masszív fölényről is, amelyet a 2025-ös év 1,9...

A GameStop 1,5 milliárd dolláros Bitcoin-üzletet jelentett be

A GameStop hatalmas lépést tett a kriptopiac felé. 1,5 milliárd dolláros átváltható kötvénykibocsátást hajtott végre, és a befolyt összeg egy részét Bitcoin vásárlására fordítja. A népszerű...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.