A Binance nyilvánosságra hozta a tartalékait

-

A Binance tőzsde két hete jelentette be, hogy hamarosan hivatalosan is bemutatja, hogy milyen tárcacímeket használ, és ezeken mennyi kriptopénzt tárol.

A kezdeményezés az FTX tőzsde csődjére adott válaszként az iparág számos tőzsdéjén végbement.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!

Most a Binance is nyilvánosan megosztotta, úgynevezett merkle tree formájában a címeit és egyenlegeit.

Jelenleg kizárólag a bitcoin alkalmas arra, hogy ilyen megoldással auditálják, de a tőzsde elmondása szerint a közeljövőben a többi kriptopénzükkel is lehetővé teszik ezt.

A Binance a pontos leírást is megosztotta a felhasználókkal, hogy a kapott adatok alapján hogyan tudják ők maguk is leellenőrizni, hogy a Binance tényleg rendelkezik az adott coinokkal.

Emellett olyan további terveket is bejelentettek, amelyek alapján a jövőben külső, harmadik felek által végzett auditokat is végeztetnek, több más biztonsági metódus alkalmazása mellett.

Mikor a Binance elsőként bejelentette, hogy növelni szeretné a transzparenciát és a bizalmat, pár nappal később már meg is osztották a címeiket és a tranzakciós aktivitásukat.

A tőzsde vezetője, CZ arról is tweetelt, hogy ennél is transzparensebben, merkle tree formájában is megosztják majd az adatokat.

A kriptoközösség alapvetően pozitívan állt hozzá ehhez a kezdeményezéshez, és többségében támogatásukat fejezték ki a tőzsde felé.

A Binance az elsők között volt, amely az FTX bedőlése után elkezdte nyilvánosságra hozni a pénzügyi adatait, hogy megnyugtassa a felhasználóit, és növelje a bizalmat a piaci káosz közepette.

Őket a Bybit követte, egy héttel később, majd sorban a többi nagy tőzsde, a Bitfinex, OKX, KuCoin, Crypto.com is elkezdte megosztani a közösséggel a vonatkozó adatokat.

A Huobi és a Gate.io hamar a kereskedők össztüzébe került, mivel a számok alapján kevésbé állnak jól.

A Grayscale Investment pedig vonakodott megosztani a címeit, biztonsági okokra hivatkozva.

Tovább informálódnál? Segítségre vágysz?
Erre jött létre a Binance Klub Magyar Közössége! 
(A meghívónk 10% örök kedvezményt ad minden új csatlakozónak)

 

November 10-én, válaszul a centralizált tőzsdék körében terjedő bizalmatlansági hullámra, a Chainlink Labs hivatalos proof of reserve auditot ajánlott fel a platformoknak.

A Coinmarketcap a hét elején jelentette be, hogy az oldal új funkciója listázza a tőzsdék ilyen adatait, ha azok nyilvánossá, bárki számára elérhetővé teszik azokat.


Olvastad már? Ethereum Classic kilövés közeli állapotban

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Bitcoin piaci ciklusa: Mit árulnak el a múltbeli trendek a jövőről?

Az elmúlt hónap során a Bitcoin (BTC) lenyűgöző, 47,52%-os növekedést produkált, ezzel tovább erősítve pozícióját a kriptopiac vezetőjeként. Az elmúlt 24 órában további 1,78%-os emelkedést regisztrált...

Mi az a Dogifhat (WIF)?

A maga bájos és humoros karakterével a WIF még az olyan jól ismert mémcoinokat is felülmúlta a kereskedési volumenben, mint a Shiba Inu és a...

A szakértők előrejelzései: A CATZILLA a Top 5 mémcoinok közé kerülhet 2025-re 500-szoros hozamot ígérve

Vendégbejegyzés Ahogy a kripto piacon drámai változások zajlanak, egy új versenyző vonzza az iparági szakemberek figyelmét. A CATZILLA, egy mémcoin, a top 5 token egyikeként emelik...

Charles Schwab leendő vezérigazgatója: „Még nem vettem kriptót, és most butának érzem magam”

Rick Wurster, aki jövőre veszi át a Charles Schwab banki és befektetési óriás vezérigazgatói szerepét, elismerte, hogy még nem fektetett kriptovalutákba, bár mostanra már bánja...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.