A Binance tőzsde két hete jelentette be, hogy hamarosan hivatalosan is bemutatja, hogy milyen tárcacímeket használ, és ezeken mennyi kriptopénzt tárol.
A kezdeményezés az FTX tőzsde csődjére adott válaszként az iparág számos tőzsdéjén végbement.
Most a Binance is nyilvánosan megosztotta, úgynevezett merkle tree formájában a címeit és egyenlegeit.
Jelenleg kizárólag a bitcoin alkalmas arra, hogy ilyen megoldással auditálják, de a tőzsde elmondása szerint a közeljövőben a többi kriptopénzükkel is lehetővé teszik ezt.
A Binance a pontos leírást is megosztotta a felhasználókkal, hogy a kapott adatok alapján hogyan tudják ők maguk is leellenőrizni, hogy a Binance tényleg rendelkezik az adott coinokkal.
Emellett olyan további terveket is bejelentettek, amelyek alapján a jövőben külső, harmadik felek által végzett auditokat is végeztetnek, több más biztonsági metódus alkalmazása mellett.
Mikor a Binance elsőként bejelentette, hogy növelni szeretné a transzparenciát és a bizalmat, pár nappal később már meg is osztották a címeiket és a tranzakciós aktivitásukat.
A tőzsde vezetője, CZ arról is tweetelt, hogy ennél is transzparensebben, merkle tree formájában is megosztják majd az adatokat.
This is a great initiative. Perhaps a stand-alone page for Proof of Reserves where users can see all the exchange holdings (updated daily) could be on the roadmap for the future.
— Chief (@satn) November 25, 2022
A kriptoközösség alapvetően pozitívan állt hozzá ehhez a kezdeményezéshez, és többségében támogatásukat fejezték ki a tőzsde felé.
A Binance az elsők között volt, amely az FTX bedőlése után elkezdte nyilvánosságra hozni a pénzügyi adatait, hogy megnyugtassa a felhasználóit, és növelje a bizalmat a piaci káosz közepette.
Őket a Bybit követte, egy héttel később, majd sorban a többi nagy tőzsde, a Bitfinex, OKX, KuCoin, Crypto.com is elkezdte megosztani a közösséggel a vonatkozó adatokat.
A Huobi és a Gate.io hamar a kereskedők össztüzébe került, mivel a számok alapján kevésbé állnak jól.
A Grayscale Investment pedig vonakodott megosztani a címeit, biztonsági okokra hivatkozva.
November 10-én, válaszul a centralizált tőzsdék körében terjedő bizalmatlansági hullámra, a Chainlink Labs hivatalos proof of reserve auditot ajánlott fel a platformoknak.
A Coinmarketcap a hét elején jelentette be, hogy az oldal új funkciója listázza a tőzsdék ilyen adatait, ha azok nyilvánossá, bárki számára elérhetővé teszik azokat.
Olvastad már? Ethereum Classic kilövés közeli állapotban
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!