A Columbia Business School professzora, Omid Malekan nemrégiben úgy fogalmazott, hogy az USA jelenlegi törvényei alapján a kriptotőzsdékre és a bankokra ugyanazok a szabályok vonatkoznak, de az Igazságügy-minisztérium mégis nagyon eltérő módon viszonyul a két területhez.
Malekan szerint minden pénzügyi cég nagy mennyiségű illegális pénzt dolgoz fel, még akkor is, ha papíron betartják a pénzmosás elleni szabályokat.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Ez azért tud így működni, mert van, aki gondot visel arra, hogy a papírmunka rendben legyen.
„Az emberek többsége azt hiszi, hogy a kriptopénzekkel bármit meg lehet tenni, a bűnözők ezt használják a sötét ügyeikhez. Aki ezt gondolja, az nagyon keveset tud a pénzrendszer valódi működéséről. Ha az igazságszolgáltatás minden esetben azt az utat követné, amelyet a Binance esetében, akkor több száz banki menedzser lenne börtönben, és kevesebb pénzt kapnának a részvényesek. De a bankárok elég okosak, hogy jól játsszák a játékot.”
Some thoughts on the Binance settlement, with the preamble that I think companies that don’t like certain laws should still comply with them while campaigning for change.
One interpretation of the government’s suit and the resulting mammoth settlement is that by refusing to…
— Omid Malekan 🧙🏽♂️ (@malekanoms) November 22, 2023
Malekan úgy hiszi, hogy a Binance nagyot hibázott, amikor hazudtak a felhasználóiknak, és akkor is hibáztak, amikor félvállról vették az amerikai törvényeket.
A tőzsde nemrégiben egyezett meg a hatóságokkal több milliárd dolláros büntetés megfizetése mellett, mivel a vádak alapján lehetővé tették, hogy a tőzsdén keresztül illegálisan szerzett pénzeket moshassanak tisztára.
A bírság mellett CZ, a tőzsde alapítója le is mondott az ügyvezetői pozícióról.
Malekan szerint az elmúlt évek során jelentős mértékű változások zajlottak a tőzsdénél, és pénzügyi téren nagyot lépett előre a platform.
A legjobban abban tapasztalható ez, hogy a tőzsde több tízmillió embert tudott behozni a pénzügyi rendszerbe, főleg szegényeket, fejlődő országbelieket, vagy olyanokat, akik más módon eddig nem tudtak hozzáférni a pénzvilághoz, mivel a világ nagy pénzintézetei eddig sosem próbálták meg őket is elérni, kiszolgálni.
A bankok sem ártatlanok, az Oknyomozó Újságírók Nemzetközi konzorciumának a dokumentumai alapján a világ legnagyobb pénzintézetei sok billió dollárt mosnak tisztára a bűnözők számára.
A szervezet 2020-ban közölt felméréséből kiderül, hogy 1999 és 2017 között több, mint 2100 gyanús tranzakciót találtak, összesen 2 billió dollár értékben.
Ezek pénzmosásnak tekinthetők, és a bankok belső ellenőrei ezeket gyanúsnak jelölték meg, pénzmosás, vagy bűnelkövetés lehetséges esete miatt.
A tranzakciókat olyan nagy bankok bonyolítják le, mint a Bank of New York Mellon, a Deutsche Bank, vagy éppen a HSBC.
Olvastad már? 70%-ot ugrott a Gorilla mém érme, a szakértők szerint mégis a Meme Kombat lehet az új PEPE
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.