A kanadai kormány pénzbírságot szabott ki a Binance – a világ legnagyobb kriptotőzsdéje – számára, amiért tavaly megsértette az ország pénzmosás elleni szabályait.
A szövetségi kormány csütörtökön közzétett nyilvános közleménye szerint a Binance nem felelt meg a külföldi pénzszolgáltató vállalkozásként (FMSB) való működéssel kapcsolatos szabályoknak és regisztrációknak.
A Binance-t 4,4 millió dollárra bírságolta Kanada
A kanadai pénzügyi tranzakciókat és beszámolókat elemző központ (FINTRAC) azt írta:
„A Binance Holdings Limited 2024. május 7-én 6.002.000 CAD dollár közigazgatási pénzbírságot kapott 2 jogsértés elkövetése miatt. A jogsértéseket egy 2023-as megfelelési tevékenység során állapították meg.”
A szabályozó szerint a Binance – amellett, hogy nem regisztrálta magát FMSB-ként – elmulasztotta bejelenteni a 10.000 CAD dollárt meghaladó értékű, nagy összegű virtuális valuta tranzakciók beérkezését.
A Binance 2021. június 1. és 2023. július 19. között összesen 5902 ilyen jellegű tranzakciót nem jelentett be megfelelően.
A bírság mindössze két héttel azután érkezett, hogy a Binance társalapítóját és volt vezérigazgatóját, Changpeng Zhaót (CZ) négy hónap börtönbüntetésre ítélték, mert nem vezetett be megfelelő know-your-customer (KYC) és pénzmosás elleni (AML) rendszert a tőzsdén.
Az alapító és cége novemberben bűnösnek vallotta magát az AML megsértésében, ami után az amerikai igazságügyi minisztériummal kötött egyezség keretében külön 50 millió dollár és 4 milliárd dollár bírság megfizetésében egyeztek meg.
A Binance rengeteg jogi problémája
A kanadai bírság – amely nagyjából 4,4 millió dollárnak felel meg – egy újabb véletlenszerű büntetést jelent a Binance ellen, amely a „4” számhoz kapcsolódik.
CZ uralkodása alatt a vezető gyakran használta a számot kódolt üzenetként, hogy arra ösztönözze követőit, hogy utasítsák el a cégéről szóló negatív pletykákat – beleértve a szövetségi vizsgálatokról szólóakat is.
A Binance jogi problémái valóban messze nem értek véget. A vállalat jelenleg az Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) masszív perével küzd, amiért több mint egy tucat állítólagos értékpapírt listázott a platformján.
A cég aktuális vezérigazgatója, Richard Teng a nigériai kormánnyal is harcol a Binance egyik vezetőjének szabadon bocsátásáért, akit több mint 70 napja tartanak fogva.
Konkrétan Kanadában a Binance már be is zárta a boltot, mivel képtelen volt megfelelni az ország magas szabályozási követelményeinek.
A rivális tőzsde, a Coinbase nemrég lett az első külföldi tőzsde, amely teljes körű működési engedélyt kapott az országban.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Nagy csökkenés várható a bitcoin bányászati nehézségében
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.