A bankok összeomlása a kriptopénzeket is magukkal ránthatja

A bankok lassan kiadják negyedéves pénzügyi jelentéseiket, melyek eredményei ismét bedönthetik a tőzsdéket. 

Ha tovább folytatódik a bitcoin és a tőzsdék korrelációja, akkor a bankok összeomlása a kriptopénzeket is magával ránthatja.

A bitcoin készülhet a következő csatára ősellenségével szemben

A bitcoin volt az első kriptopénz, amely egy teljesen új iparágat és pénzügyi rendszer hozott létre, több ezer altkoinnal együtt.

A bitcoin mögött a titokzatos Satoshi Nakamoto áll, aki a gazdasági válság után találta fel az első kriptovalutát, hogy visszaadja az emberek számára a pénzügyi szabadságot a nagy bankoktól és kormányoktól.
A bitcoinfelhasználók a saját bankjaikat üzemelhetik, harmadik fél nélkül kezelhetik saját vagyonukat.
A bankokkal szembeni ellenállás olyan szinten meghatározó a kriptopénz számára, hogy az első blokkban a The Times idevágó szalagcíme kapott helyt.

“The Times 03/Jan/2009 A kancellár a bankok kimentésének második fordulójára készül,”olvasható

A felelőtlen hitelek miatt a bankok teljesen kivéreztek a 2008-as válság során. A kormány és az adófizetők mentették ki őket, hogy elkerüljék a gazdaság teljes összeomlását. A semmiből kezdtek pénznyomtatásba, amely beindított egy olyan folyamatot, amelynek ma kezdjük meginni a levét.
A dollár gyengülni kezdett és a bitcoin vagy a digitális jüan veheti át a helyét. Ha a nagy bankok továbbra sem teljesítenek, akkor sokkal rosszabbra fordulhat a gazdaság és a bitcoin sorsa is.

A nagy bankok negyedéves jelentése a piacok összeomlásához vezethet

A tőzsdék még mindig nem álltak helyre a márciusi összeomlás óta. A legnagyobb piaci mutatók ugyan adhatnak okot némi optimizmusra, a járvány azonban továbbra sem lassul.
Az esetek száma egyre csak növekszik, pont amikor a cégek és bankok kezdik felfedni második negyedéves bevételi jelentésüket.
A lezárások következtében kialakult gazdasági visszaesés miatt negatív eredményekre számíthatunk. Jim Cramer, közgazdász és a Mad Money házigazdája szerint, ha rosszak a számok, akkor „nagyon csúnya helyzet alakulhat ki.”

A héten megtudjuk, hogy a való világ mennyire hat ki a tőzsdepiacokra. Ez történt ma, de az igazi próbára holnap kerül sor.”

Cramer szerint, ha a bankok jó számokat mutatnak, akkor a nehezén már túllehetünk. Ellenkező esetben a tőzsdék ismét összeomolhatnak. A bitcoin már jó ideje együtt mozog a tőzsdékkel, így katasztrofális lehet, ha azok összeomlanak, miközben a bitcoin tovább oldalazik.
A bitcoin értéke már több hónapja konszolidál, miután helyreállt az értéke a fekete csütörtöki összeomlást követően.
Az ellenállás alatti konszolidáció általában bika jel. Azonban az aktív esetszámok növekedése és a gazdasági lehetséges romlása miatt újabb összeomlás várható a piacokon, a bitcoint is beleértve.

Olvastad már? Szerezz 25 dollárt – ajándék a Kriptoworld és az OKEx csapatától

Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A GameStop 1,5 milliárd dolláros Bitcoin-üzletet jelentett be

A GameStop hatalmas lépést tett a kriptopiac felé. 1,5 milliárd dolláros átváltható kötvénykibocsátást hajtott végre, és a befolyt összeg egy részét Bitcoin vásárlására fordítja. A népszerű...

Az elemző megosztotta, hol érdemes elkezdeni a profitkivételt, ha az XRP eléri a 44 dollárt

Ahogy az XRP továbbra is kritikus ellenállási szintek közelében mozog, az elemzők figyelme egy jelentős potenciális áttörésre összpontosít EGRAG Crypto, egy ismert elemző, 44 dolláros célárat...

Mi az a staking? Így működik a kriptopénzekkel történő passzív jövedelemszerzés

A kriptovaluták világában egyre többen keresnek olyan lehetőségeket, amelyekkel nemcsak kereskedéssel, hanem passzív módon is pénzt kereshetnek. Az egyik legnépszerűbb megoldás erre a staking, amely...

Vámháború és infláció: A Bitcoin újra menekülőeszköz lehet

Donald Trump szigorú vámpolitikája – amely 10–49%-os importvámokat tartalmaz – pánikszerű eladási hullámot indíthatott el a piacokon. Az Ethereum (ETH) és a Solana (SOL) árfolyama nagyjából...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.