A Bank of Japan (BoJ) nemrég kiadott egy dokumentumot, melyben kiemelték az offline elérhetőség fontosságát.
A Bank for International Settlements (BIS) és egy hét központi bankból álló csoport október 9-én kiadta az első közös cikkét a jegybankok által kiadott digitális valutákról (CBDC), amely a CBDC-k alapjaira összpontosít.
A cikk mellett a csoport egyik tagja, a Bank of Japan kiadott egy dokumentumot, amely Japán-központú szempontból közelíti meg a CBDC-k kérdését.
A BoJ cikke alapján az ország 2021-ben kezdi meg a CBDC-k első próbakörét. Ehhez felépítenek egy tesztkörnyezetet, melyben megvizsgálhatják, hogy a CBDC hogyan teljesít, mint fizetési eszköz.
A BoJ szerint alapvetőnek kell lennie, hogy a digitális valuta ellenálljon a különböző természeti csapásoknak:
„Fontos, hogy a természeti csapások gyakorisága miatt a hálózat villany- és hálózati kimaradások esetén is használható maradjon.”
Japán földrajzi adottságai miatt számos természeti csapásnak van kitéve. Nem ritkák a földrengések, cunamik, áradások, tájfunok, ciklonok és vulkánkitörések.
A cikk nem részletezi, hogy miképpen készülnének fel az ilyen katasztrófákra, de a bitcoinnak és az egyéb blokkláncalapú kriptopénzeknek vannak megoldásaik ilyen esetekre.
Ilyen megoldást jelenthetnek a hosszúhullámú rádióadások, valamint a Blockstream műholdas rendszere, amely a világűrön keresztül is közvetít tranzakciókat.
A BIS digitálisvaluta-kutatási csoportját 2020 januárjában jelentették be, olyan központi bankokkal, mint Japán, Kanada, az Egyesült Királyság, Svédország, Svájc központi bankja, valamint az Európai Központi Bank. A csoport létrejötte óta az USA központi bankja, a Fed is csatlakozott.
Olvastad már? Újabb 30 millió dollárt mozgattak a 2016-os Bitfinex-támadásból
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!