Jon Cunliffe, Anglia központi bankjának egyik vezetője elmondta, hogy a bankoknak igazodniuk kell a digitális eszközök által elhozott változásokhoz.
A blokklánc és a digitális eszközök segítségével mindenki a saját bankja lehet, amely veszélyt jelent a jelenlegi bankrendszerre.
Azonban Jon Cunliffe, a Bank of England igazgatóhelyettese szerint a bankok nem foglalkoznak azzal, hogy relevánsak maradjanak.
„Nem az a munkánk, hogy megvédjük a bankok üzleti modelljét. A bankoknak alkalmazkodniuk kell. A munkánk az, hogy ha megváltozik a bankok üzleti modellje, akkor kezelni tudjuk ennek pénzügyi és makrogazdasági következményeit.”
Cunliffe elmondta, miszerint nem az a Bank of England feladata, hogy a jelenlegi bankrendszer továbbra is világvezető maradjon.
A központi bankok által kiadott digitális valuták (CBDC-k) veszélyt jelentenek a kereskedelmi bankokra, ugyanis kiiktatná őket mint közvetítő.
A kriptopénzek lehetővé teszik, hogy valaki maga kezelje pénzügyeit, amely szintén kihívást jelent a bankok számára, annak ellenére, hogy továbbra is fiat belépési pontként működnének.
Jelenleg Kína vezeti a CBDC-versenyt, akik már próbálkoznak is a digitális jüannal. A CBDC-k hatalmas következményekkel járhatnak.
„Gyorsan kell cselekedniük, mielőtt a politika is rájön arra, hogy olyan fejlesztések vannak a privát szférán belül, melyek nem férnek bele a törvénykezésekbe.”
Cunliffe ezzel arra utalt, hogy a világ kormányainak kiemelten fontosnak kell tartania a különböző új pénzügyi eszközök által elhozott változásokat.
Annak ellenére, hogy több vezető ország is verseng az CBDC-ranglistán betöltött első helyezésért, az Egyesült Államok pénzügyi szabályozói – az oroszokkal egyetemben – úgy gondolják, hogy nem kell elsőnek befutni.
Olvastad már? 4 ok amiért veszélyes hullámvasút lehet a bitcoin 16.000 dolláros áttöréséből
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!