Az amerikai tőzsdefelügyelet nagy lendülettel indult neki Richard Heart, azaz Richard Schueler, a HEX, a PulseChain és a PulseX mögött álló kriptós figura ügyének.
A közönség egy igazi jogi show-ra számított. Ehhez képest az SEC csendben kisétált a ringből.
Ha valaki igazságszolgáltatásra számított, most be kell érnie egy kiábrándító, langyos megoldással. A kiütés elmaradt.
Mellélövés
A SEC még 2023-ban azzal vádolta Heartot, hogy több, mint 1 milliárd dollárt gyűjtött be be nem jegyzett értékpapírok, mint a HEX, a PulseChain és a PulseX eladásából.
A vád szerint a befektetői pénzeket luxusórákra és sportautókra költötte, miközben mesés gazdagságot ígért a követőinek.
ügy annyira klasszikus rosszfiús történetnek tűnt, hogy szinte filmet lehetett volna belőle forgatni.
Ám februárban Carol Bagley Amon bíró ejtette az ügyet, mondván, az SEC nem tudta bizonyítani, hogy Heart valóban amerikai befektetőket célzott meg. Úgy tűnik, a Wall Streetről nem lehet az egész világot ellenőrizni, legalábbis nem jogi alapon.
Nincs visszavágó
A bíró ugyan adott még egy esélyt az SEC-nek, és április 21-ig újra benyújthatták volna a vádiratot. De nem tették.
Ugyanezen a napon az SEC ügyvédje hivatalosan is jelezte, hogy kiszállnak. Ennyi volt. Nincs második menet, nincs új felvonás. Heart ügyvédje teljes győzelemként értékelte az ügy kimenetelét, és jogosan.
Ritkán látni, hogy az SEC ennyire nyilvánosan alulmaradjon egy kriptós ügyben. Általában ők azok, akik szabályokat diktálnak, nem pedig azok, akik leckét kapnak joghatóságból.
Richard Heart természetesen nem hagyta ki az alkalmat, hogy diadalittasan posztoljon közösségi oldalain.
Today the SEC notified the court that it “…does not intend to file an amended complaint…” and their deadline to do so has expired. The Court previously dismissed the SEC’s entire case. Richard Heart, PulseChain, PulseX, and HEX have defeated the SEC completely and have… pic.twitter.com/hKtUUQsPHn
— Richard Heart (@RichardHeartWin) April 22, 2025
Szerinte a HEX, a PulseChain és a PulseX végérvényesen legyőzték az SEC-t. Azt is hozzátette, hogy az ilyen fokú szabályozási egyértelműségre kevés példa van.
„Az SEC ebben az ügyben konkrétan a szoftverkódot perelte be.”
Ez nagyjából olyan, mintha valaki a betűkészletet perelné, mert nem tetszenek neki a belőlük összeállított szavak. Jogi gimnasztika a javából.
Győzelem a kriptónak?
Heart győzelemként mutatta be az esetet a nyílt forráskódú szoftverek, a kriptós újítások és a szólásszabadság számára.
Szerinte, ha az SEC nyert volna, az veszélyes precedenst teremthetett volna, akár az internet alapját képező kódok elleni fellépésre is.
Ez pedig nemcsak a kriptós világ számára lett volna rossz hír, hanem mindenki másnak is, aki fontosnak tartja a technológiai szabadságot.
Ugyanakkor a helyzet nem túl rózsás, hiszen az Interpol továbbra is szeretné kiadatni Heartot Finnországba adóelkerülés gyanúja miatt, és a HEX árfolyama is 76%-ot zuhant a csúcs-árfolyama óta.
Szóval, ha valaki azt gondolná, hogy most már jöhetnek a pezsgős jachtpartik, annak csalódnia kell, Richard Heart valószínűleg továbbra is óvatosan tekintget hátra a válla fölött.
Olvastad már? Évtizedek óta érlelődik az amerikai gazdaság katasztrófája – állítja Peter Schiff közgazdász
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.