A KiloEx elleni, 7,5 millió dolláros támadás mögött álló hacker négy nappal később visszaadta az ellopott összeget.
A KiloEx decentralizált tőzsde (DEX) felfüggesztette működését, miután 7,5 millió dolláros támadás érte.
Később azonban meglepő fordulat történt: a támadás mögött álló pénztárcacím visszautalta az ellopott kriptovalutát a DEX-re.
„A #KiloEx exploiterként megjelölt címek körülbelül 5,5 millió dollárnyi kriptót küldtek vissza a #KiloEx-nek” – írta április 18-i X-bejegyzésében a PeckShieldAlert blokkláncbiztonsági platform.
Percekkel az átutalás után a KiloEx bejelentette, hogy minden ellopott pénzt sikerült visszaszerezniük – erről egy április 18-i X-posztban írtak.
A váratlan visszafizetés azután történt, hogy a KiloEx 750.000 dolláros „white hat” jutalmat ajánlott fel a hackernek – ez az ellopott összeg 10%-a volt –, ha visszaadja a zsákmányolt eszközök 90%-át.
A platform közölte, hogy együttműködik a hatóságokkal és kiberbiztonsági cégekkel, köztük a Seal-911, a SlowMist és a Sherlock csapatával. Céljuk, hogy többet derítsenek ki a hacker tevékenységéről és kilétéről.
A kezdeti támadást egy „árfolyam-orákulum probléma” okozhatta. Ilyenkor az okosszerződés hibás vagy manipulált árfolyamadatokat használ egy eszköz értékének meghatározásához, ami lehetőséget ad a visszaélésre – írta a PeckShield április 14-i X-bejegyzésében.
A KiloEx nem indít pert az eszközök visszaszerzése után
A KiloEx közölte, hogy miután a pénzeszköz visszakerült, a platform nem indít jogi eljárást a támadó ellen.
„A jogi eljárás az ügy hivatalos lezárására már folyamatban van […]. Mivel minden érintett összeget teljesen visszaszereztünk (így nincs áldozat), vállalásunknak megfelelően tisztességesen és átláthatóan zárjuk le az ügyet.”
„A megállapodásunk szerint a visszaszerzett összeg 10%-át jutalomként adjuk a white hat hackernek. Ezzel ismerjük el hozzájárulását a platformunk biztonságának javításához” – tette hozzá a KiloEx.
A „white hat” hackerek, más néven etikus hackerek, az infrastruktúra sebezhetőségeit keresik. Céljuk, hogy megelőzzék a jövőbeli támadásokat.
A kriptobiztonság javításának szükségességére február 21-én hívták fel a figyelmet, amikor a Bybit tőzsde több mint 1,4 milliárd dollárt veszített. Ez volt a kriptotörténelem eddigi legnagyobb hackertámadása.
Olvastad már? A Bitget elindította az iparág első on-chain partnerprogramját 40%-os jutalékkal a tartalomkészítők támogatására
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.