Egy Ethereum-bálna nemrég eladta teljes készletét, több, mint 900 napos tartás után. Az illető 10.000 Etherrel rendelkezett, amelyet még 2022 végén vásárolt, nagyjából 13 millió dollárért, átlagosan 1295 dolláros árfolyamon.
Azonban a rosszul időzített eladásával hatalmas profitot szalasztott el, ha a csúcsárfolyam közelében adott volna túl rajta, akár 27,6 millió dollárral is többet kereshetett volna.
Jó beszálló, rossz kiszálló
Képzeljük el, majdnem 30 millió dollár haszon lehetett volna a zsebben, de végül csak 2,75 millió dolláros nyereséggel távozott.
Olyan ez, mintha megnyernéd a lottót, de a végén vennéd észre, hogy valójában csak négyesed lett.
A bálna ugyanis körülbelül 1578 dolláros árfolyamon adta el a kriptóját, ami jócskán elmarad a 2024. december 9-én elért 4015 dolláros csúcstól.
Utólag könnyű okosnak lenni, ahogyan mondani szokás, de tény, hogy a trendforduló jelei már korábban is látszottak, így lett volna több alkalom is a nagyobb nyereséget hozó kiszállásra. Persze a 2,75 millió dollár is szép summa.
Bizalom és piaci mozgás
Az Ethereum árfolyama mostanában igencsak hektikusan viselkedik, az elmúlt héten 24%-ot esett, részben a Trump-kormányzat vámintézkedései okozta globális piaci zűrzavar miatt.
Has Trump's World Liberty(@worldlibertyfi) started selling $ETH at a loss?
According to Arkham, a wallet possibly linked to #WorldLiberty sold 5,471 $ETH($8.01M) at $1,465 30 minutes ago.#WorldLiberty previously spent ~$210M to buy 67,498 $ETH at an average price of $3,259,… pic.twitter.com/jPMqCiADvt
— Lookonchain (@lookonchain) April 9, 2025
Az árfolyammozgás olyan, mint a hajózás egy viharos tenger, kiszámíthatatlan és veszélyes.
Még Trump saját kriptoprojektje, a World Liberty Financial is állítólag veszteséggel adhatott el Ethert, ami nem sok bizalomra ad okot a piacon.
Más kriptobálnák sincsenek jobb helyzetben. Az egyiknek 14,5 millió dollár értékben kellett pótlólagos fedezetet betennie, hogy elkerülje a pozíciója kényszerlikvidálását, míg egy másik játékos egy 106 millió dolláros hitelügyletet bukott el, amikor a pozícióját egyszerűen felszámolták.
Az árfolyamon nem bukott, de az „olcsón” kölcsönzött pénzzel való spekuláció nem jött be.
Tanulság
Mi az egész történet tanulsága? Az időzítés mindennél fontosabb, és még a legnagyobb szereplők is könnyen melléfoghatnak.
A kriptopiac továbbra is kiszámíthatatlan, tele meglepetésekkel. És nem, a bálnák sem tévedhetetlenek.
Hiába ők a legnagyobb szereplők a történetben, végül ők sem tudják mindig elkerülni a piac viharos hullámait.
Olvastad már? A Bitget 120 millió dollárnyi BGB tokent éget el – itt az új negyedéves modell
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.