Balogh Petya a Lightyear új stratégiai partnere

A cápa és a fintech cég célja a pénzügyi tudatossággal kapcsolatos edukáció.

  • Balogh Petya üzletember, befektető és cápa stratégiai partnerségre lépett a Lightyearrel.
  • Az együttműködés elsődleges célja a pénzügyi tudatosság és a befektetésekkel kapcsolatos ismeretek növelése hazánkban.
  • Balogh Petya tartós befektetési számlát is nyit a Lightyearnél. A sikeres üzletember és angyalbefektető pénzügyi döntése bizonyítja, hogy egy stabil technológiai és üzleti alapokon álló pénzügyi startupra érdemes lehet odafigyelni.

Történelmi pillanat a fintech startup életében: Balogh Petya stratégiai partneri kapcsolatra lépett a Lightyearrel.

A Cápák közöttből is ismert sikeres üzletember, aki eredetileg szoftverfejlesztő volt, és NNG nevű vállalatának a sikerre vitele után angyalbefektetővé vált, komoly energiát fektet abba, hogy edukálja a magyar vállalkozókat.

Személye egyszerre jelképezi a technológiára való fogékonyságot, az innovatív gondolkodást és a vállalkozói sikereket.

Magyarországon még nem széles körben elterjedt gyakorlat a pénz befektetésekben történő gyarapítása, a Lightyear pedig küldetésének érzi az ilyen irányú edukációt és a befektetések térnyerésének támogatását.

vállalat törekvései Balogh Petya céljaival is összevágnak. Éppen ez volt a stratégiai partneri viszony legfontosabb motivációja, hiszen a pénzügyi tudatossággal kapcsolatos hatékony tájékoztatás, a hazai pénzügyi kultúra fejlesztése civil és vállalkozói szinten, valamint az innovatív technológiák alkalmazása a Lightyeartől és Balogh Petyától sem áll távol.

Akár magánszemélyekről, akár vállalkozásokról van szó, a pénzügyi tudatosság kulcsfontosságú, mert segít megalapozni a stabil anyagi helyzetet, megkönnyíti a pénzügyi kockázatok felismerését, és lehetőséget teremt a növekedésre.

A pénzügyi tudatosságnak pedig mind Petya, mind a Lightyear szerint alapvető elemét képezik a befektetések. A befektetések egyben passzív bevételi forrást is jelentenek, valamint segítenek az infláció elleni védelemben.

A befektetésekkel kapcsolatos gondolkodás és társadalmi magatartás hazánkban még nincs azon a szinten, ahol lehetne, sőt, ahol lennie kellene. A legutóbbi kutatások is ezt mutatják.

Például a Lightyear nemrégiben közzétett „Magyarországi befektetői környezet” című kutatásának eredményei rámutattak a magyarországi és a diverzifikáltabb portfólióval rendelkező és proaktívabb európai befektetői bázis közötti alapvető hozzáállásbeli különbségre:

  • a magyar befektetők 68%-a kötvényekbe fektet, míg az EU-ban átlagosan csak 17% tesz így,
  • a magyar befektetőknek csak 61%-a kezeli saját befektetéseit.

Pedig a diverzifikált befektetői portfólióból származó vagyongyarapodás stabilizálja mind a magánszemélyek, mind a vállalkozások anyagi hátterét, és természetesen lehetőséget teremt a további fejlesztésekre is.

Martin Sokk, a Lightyear ügyvezetője kifejezte, mennyire nagy öröm számára ez az együttműködés:

„A Lightyear olyan globális cég szeretne lenni, amely nem csak könnyű és korrekt hozzáférést biztosít a globális piacokhoz, és okos, felhasználóbarát befektetési terméket hoz létre, hanem felelősségteljes társadalmi edukációval is szeretne kiemelkedni a piacon, és tenni egy pénzügyileg tudatos jövőért. Ehhez pedig a lehető legjobb magyarországi partnerünket találtuk meg Balogh Petya személyében, akinek tehetsége és hitelessége garanciája az együttműködésünk sikerének.”

Balogh Petya pedig mivel is bizonyíthatná jobban a fintech cégbe vetett bizalmát, mint azzal, hogy a pénzét is itt fekteti be. Éppen időben nyit ingyenes TBSZ-számlát, hogy  adóhatékony alternatívát találjon államkötvényei hozamának újrabefektetésére.

A Lightyear TBSZ legfőbb előnye, hogy a számlanyitás és -vezetés teljesen ingyenes, ellentétben a legtöbb magyarországi szolgáltatóval. A gyors és egyértelmű számlanyitási folyamat pedig mindössze néhány percet vesz igénybe a Lightyear-alkalmazásban.

A TBSZ-en keresztül végzett befektetések öt év után mentesülnek a személyi jövedelemadó és a szociális hozzájárulási adó (szocho) alól.

Mivel a Lightyear semmilyen számlavezetési díjat nem számol fel, a felhasználók teljes mértékben kihasználhatják a kamatos kamat erejét, lehetővé téve, hogy megtakarításaik még hatékonyabban növekedjenek az idő múlásával.

A Lightyear tavaly bevezette az akár TBSZ-en belül is elérhető adóhatékony megtakarítási termékét, a Széfet, amely lehetővé teszi a magyar felhasználók számára, hogy magas – jelenleg akár 4,44% (2025.02.05. állapot szerint) éves (APY) – hozamot érjenek el megtakarításaikon.

Petya, a startup inkubációs programot is működtető angyalbefektető – akinek ezzel foglalkozó cége már kint is van a tőzsdén – szintén úgy véli, hogy a Lightyear tökéletes eszköz a kis- és középvállalkozások, például az olyan  startupok számára is, amelyek nemrégiben tőkét vontak be.

A platform lehetőséget biztosít számukra, hogy szabadon álló  forrásaikat befektessék, növelve ezzel esélyeiket a gyorsabb növekedésre – például a cégekre szabott BlackRock pénzpiaci alapokkal. Tehát míg a TBSZ magánszemélyeknek elérhető okos lehetőség, léteznek a cégnél vállalkozások számára kialakított konstrukciók is.

A cápának egyébként kifejezetten tetszik, hogy a számlanyitás egyszerűen, rejtett költségek nélkül lebonyolítható.

„Végre egy cég, amely nem a saját pillanatnyi hasznára épít, hanem ügyfelei hosszú távú sikerére. Szeretem az okos eszközöket, és az okos befektetéseket. Így nem volt nehéz felfigyelnem a Lightyearre, amely mindkettőt megtestesíti.” – Balogh Petya

Petya alaposan áttekintette a Lightyear működését és szabályozási megfelelését, mielőtt a stratégiai együttműködés és a számlanyitás mellett döntött. Fontos szempont volt például annak megismerése, hogy a Lightyearnél hogyan védik a befektetők pénzét.

A bankokkal ellentétben a Lightyear nem használhatja ügyfelei pénzét arra, hogy harmadik félnek kölcsönt nyújtson. Ehelyett az ügyfelek pénzét saját pénzétől elkülönítve, szabályozott uniós hitelintézetekben és a legmagasabb minősítésű pénzpiaci alapokban tartja.

Jogos a kérdés, hogy mi történik egy esetleges csőd esetén, főleg a magyarok számára, akik szembesültek hasonló negatív tapasztalatokkal a múltban.

Egy ilyen esetben sem vesznek el a Lightyear-felhasználók értékpapírjai, valamit pénzeszközei, hiszen a felhasználók a befektetéseik tulajdonosai, így az eszközök teljes egészében hozzáférhetők maradnak.

A cég vezetői egyébként optimisták a TBSZ, azaz a tartós befektetési számla jövőjét illetően. Ez a konstrukció nagy lendülettel startolt el hazánkban.

A Trustpilot vezető globális értékelési platformon – amely lehetőséget biztosít a fogyasztóknak, hogy hiteles visszajelzéseket osszanak meg a vállalkozásokról – az értékelések alapján a vállalat 4,7-es átlagot kapott.

Mind Martin Sokk, mind pedig Balogh Petya várakozással tekint az előttük álló, ígéretes együttműködésre.

A Lightyearről

A Lightyear egyszerű és praktikus módját kínálja a pénz befektetésének globálisan, felesleges korlátok és költségek nélkül.

A céget 2020 októberében alapította Martin Sokk és Mihkel Aamer, akik mindketten a Wise (korábbi nevén TransferWise) korai alkalmazottai voltak, és Londonban, valamint Tallinnban vannak irodáik.

A Lightyear Europe AS engedélyező és szabályozó hatósága az Észt Pénzügyi Felügyeleti Hatóság, és valamennyi EU-s és EGT-s országban rendelkezik tevékenységi engedéllyel.

Az Egyesült Királyságban a Lightyear Financial Ltd. a RiskSave kijelölt képviselőjeként jár el, amelynek engedélyező és szabályozó hatósága az Egyesült Királyság pénzügyi felügyelete (FCA) (FRN 775330).

A cég eddig 35 millió dollárnyi befektetést kapott, és a befektetői között található a Lightspeed Venture Partners, a Mosaic Ventures, a Metaplanet és a Taavet+Sten.

A további befektetők között ott van Sir Richard Branson, valamint Eileen Burbidge MBE, a Monzo korai támogatója és az Egyesült Királyság pénzügyminisztériumának fintechfelelőse.

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

40 millió TRUMP token szabadult fel – 300 millió dolláros készlet nyílt meg: mi vár a TRUMP mémcoinra?

Prémium TRUMP token Az Official Trump (TRUMP) nevű mémérme pénteken, április 18-án 40 millió token felszabadítását hajtotta végre, amelyek összértéke körülbelül 300 millió dollár. A frissen felszabadított mennyiségből...

A BNB iránti kereslet nő, miközben a piaci hangulat javul

Prémium Binance coin A BNB iránt ismét vásárlói kereslet mutatkozik, mivel az általános piaci hangulat pozitív irányba mozdult. Bár az árfolyam jelenleg ellenállásba ütközik a 600 dolláros szint...

Panama City bevezeti a kriptót, mostantól Bitcoinnal is fizetheted az adódat

A közép-amerikai Panama City nagy lépést tett a digitális jövő felé, mostantól nemcsak készpénzzel vagy bankkártyával, hanem Bitcoinnal, Ethereummal és stablecoinokkal is lehet adót, illetéket...

A Bybit nagyot bukott, most sorra zárja be Web3 szolgáltatásait

A népszerű kriptotőzsde a Bybit nehéz döntést hozott. Több Web3 projektjét is leállítja az 1,4 milliárd dolláros hackertámadás után. Tárcák, NFT piacterek és még sok...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.