A Bitcoin és a teljes kriptopiac követheti a 2024-es trendet, és márciusban tetőzhet, mielőtt hosszabb korrekcióba lépne.
Arthur Hayes, a BitMEX társalapítója és a Maelstrom kripto VC CIO-ja szerint a márciusi helyi csúcsot az április eleji adószezon mellett a Fed folyamatban lévő mennyiségi szigorítása (QT) fogja hajtani.
Hayes hozzátette, hogy mindkét fejlemény nettó negatív hatással lenne az amerikai likviditásra, és visszafogná az olyan eszközökkel kapcsolatos kockázatokat, mint a BTC.
Legutóbbi blogbejegyzésében azt írta:
„Előrejelzésem szerint a piac március közepén-végén tetőzik, így ez a QT miatt 180 milliárd dollárnyi likviditás elvonását jelenti januártól márciusig.”
Az amerikai adósságplafon kockázata
Egy másik kockázati tényező, amelyet Hayes felvetett, az amerikai adósságplafon volt, amely jelenleg 31,5 billió dolláron áll, hacsak a Kongresszus nem emel rajta.
Az amerikai államkincstár ismét kölcsönt vehetne fel, és felfelé történő felülvizsgálat esetén extra piaci likviditást vonhatna el.
Hozzátette:
„Miközben a fizetésképtelenség és a leállás a küszöbön áll, az utolsó pillanatban megegyezés születik, és megemelik az adósságplafont. Ekkor az államkincstár ismét nettó alapon vehet fel hitelt, és újra fel kell töltenie a TGA-t. Ez dollárlikviditási szempontból negatív lesz.”
Az április 15-től kezdődő amerikai adószezon tovább befolyásolja a pénzkínálatot, ami a kockázatos eszközökre is hatással lehet – jegyezte meg Hayes.
A QCP Capital kriptoopciós kereskedési pult elemzői hasonlóan vélekedtek, és arra figyelmeztettek, hogy az amerikai adósságplafon-vita a piaci volatilitást növelheti.
Legutóbbi telegramos bejelentkezésében a cég megállapította:
„Nem lesz zökkenőmentes a január, mivel strukturális kockázatok fenyegetnek. Az amerikai államkincstár adósságplafonjának visszaállítása a hónap közepén várható, ami arra kötelezi az államkincstárt, hogy »rendkívüli intézkedéseket« fogadjon el a kormányzati kiadások finanszírozására. Ez piaci volatilitást válthat ki, ahogy a kérdés körüli viták felerősödnek.”
A fenti makrokockázat a BTC januári bullish kilátásainak csorbulását okozhatja.
A kriptovaluta két hét óta először került ismét 100 ezer dollár fölé, ami aláhúzta a megújult optimizmust Donald Trump január 20-i elnöki beiktatása előtt.
Ez azt jelenti, hogy a kockázat majdnem egybeesett egy kulcsfontosságú csúcsjelzéssel – a 355 napos mozgóátlagot használó realizált nyereség/veszteség mutatóval.
Olvastad már? A hétvégi Solana-tranzakciók 70%-áért a Pump.fun-os mémtokenek voltak felelősek
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.